Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

USS Michael Monsoor w drodze do Kalifornii

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 13 listopada 2018

Amerykański niszczyciel rakietowy USS Michael Monsoor opuścił stocznię producenta w Maine i skierował się do Kalifornii, gdzie zostanie przyjęty do służby.

USS Michael Monsoor opuszcza stocznię General Dynamics BIW / Zdjęcie: USN

USS Michael Monsoor (DDG 1001) opuścił stocznię General Dynamics Bath Iron Works w Maine 9 listopada. Okręt skierował się do Coronado w Kalifornii, gdzie zostanie przyjęty do służby podczas ceremonii zapowiedzianej na 26 stycznia 2019.

US Navy odebrała USS Michael Monsoor wiosną br. po zakończeniu serii testów morskich (USS Michael Monsoor przekazany, 2018-04-26). Ostatnie miesiące upłynęły pracownikom General Dynamics BIW na prowadzeniu prac stoczniowych i usuwaniu usterek technicznych wykrytych podczas prób na morzu (Potrzebna naprawa USS Michael Monsoor, 2018-07-18).

Po przyjęciu do służby na USS Michael Monsoor zostaną zamontowane elementy systemu zarządzania walką i uzbrojenie. Następnie okręt przejdzie kolejne testy morskie, które pozwolą ocenić jego zdolności bojowe i potencjał operacyjny.

USS Michael Monsoor jest drugim z trzech niszczycieli rakietowych typu Zumwalt budowanych dla US Navy. Jego konstrukcję zapoczątkowano w 2010. Trzy lata później położono stępkę. Niszczyciel zwodowano i ochrzczono w czerwcu 2016 (Chrzest USS Michael Monsoor, 2016-06-23).

Jesienią 2016 US Navy przyjęła do służby pierwszą z jednostek tego typoszeregu, USS Zumwalt (DDG 1000, USS Zumwalt po naprawie, 2016-12-07). W stoczni General Dynamics BIW nadal trwają prace nad ostatnim okrętem, przyszłym USS Lyndon B. Johnson (DDG 1002, Stępka pod USS Lyndon B. Johnson, 2017-02-01). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra