Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Południowokoreański MRTT w służbie

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 30 stycznia 2019

Koncern Airbus poinformował dzisiaj o oficjalnym przekazaniu Daehanminguk Gong-gun (wojskom lotniczym Republiki Korei) pierwszego z 4 zamówionych wielozadaniowych samolotów transportowo-tankujących Airbus A330 (MRTT). Samolot dotarł do kraju już 12 listopada, po locie z hiszpańskiego Getafe, przez Vancouver w Kanadzie, do bazy lotniczej Kimhae, położonej 20 km na zachód od Pusan.

Według wcześniejszych informacji Republika Korei ma odebrać wszystkie zamówione MRTT do końca 2019 / Zdjęcie: Airbus

Południowokoreańskie MRTT mają zapewnić polepszenie zdolności operacyjnych samolotów wielozadaniowych F-15K Slam Eagle, dzięki czemu będą mogły razić cele położone na spornych wyspach Dokdo, a także w rejonie północnokoreańskich miast Pjongjang i Wonsan.

Przeznaczone dla Daehanminguk Gong-gun są napędzane silnikami Rolls-Royce Trent 700. Samoloty zapewnią rządowi w Seulu strategiczne zdolności transportu personelu i ładunków oraz ewakuacji medycznej. MRTT będą też podawały paliwo za pomocą przewodu sztywnego innym samolotom bojowym Daehanminguk Gong-gun – F-4 i F-16, a w przyszłości – F-35 (MRTT dotarł do Republiki Korei , 2018-11-14).

Dotychczas Airbus zdobył zamówienia na 60 MRTT od sił zbrojnych 12 krajów. Obecnie na całym świecie eksploatowanych jest 35 samolotów tego typu (Pierwsza misja Phénixa, 2019-01-18).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.