Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wstępna zdolność bojowa F-35B RAF

Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, Strategia i polityka, 10 stycznia 2019

Dzisiaj w bazie Royal Air Force (królewskich wojsk lotniczych W. Brytanii) Marham odbyła się uroczystość zgłoszenia wstępnej zdolności operacyjnej wielozadaniowych samolotów bojowych F-35B Lightning. Londyn dysponuje 9 samolotami tego typu, wchodzącymi w skład 617. Squadronu (eskadry, Pierwsze ćwiczenia F-35B RAF, 2018-11-30).

RAF zgłosiły wstępną zdolność operacyjną swoich F-35B / Zdjęcia: MO W. Brytanii

Obecny podczas uroczystości szef brytyjskiego resortu obrony Gavin Williamson stwierdził, że są one gotowe do działania na całym świecie. Jako tło jego wystąpienia służyły 4 typy samolotów bojowych RAF: Tornado, Typhoon, F-35B Lightning i Tempest (FIA 2018: Premiera Tempesta, 2018-07-17).

Zakończyliśmy pierwszy wiek istnienia RAF i wyznaczamy cele na następne 100 lat. Nasz naród wkracza w nową erę poza Unią Europejską, a nasze ogromne osiągnięcia w zakresie zdolności lotniczych sprawiają, że nasze zaangażowanie na arenie światowej jest jasne dla naszych sojuszników i naszych wrogów. F-35 są gotowe do działania, a zmodernizowany Typhoon będzie zdolny do zapewnienia dominacji w powietrzu do lat 2040 – dodał Gavin Williamson.

Jednocześnie Williamson poinformował zgromadzonych, że wojsko i przemysł pomyślnie zakończyły projekt Centurion, którego celem było zapewnienie samolotom Eurofighter Typhoon zdolności do wykonywania zadań uderzeniowych w ramach zastępowania samolotów Panavia Tornado GR4, które zostaną wycofane w marcu (Typhoon w operacji Shader, 2017-11-24).

Prace trwały 3 lata i pochłonęły 425 mln GBP. Dzięki projektowi Centurion brytyjskie Typhoony zostały przystosowane do przenoszenia pocisków manewrujących Storm Shadow, pocisków powietrze-ziemia Brimstone i kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze dalekiego zasięgu MBDA Meteor (Meteor w służbie RAF, 2018-12-11).
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.