Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MSPO 2020 bez zmian

Imprezy branżowe, Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 03 kwietnia 2020

Przygotowania do Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego zaplanowanego na wrzesień 2020 trwają. Na 5 miesięcy przed wystawą udział potwierdziło przeszło 100 przedsiębiorstw z Polski i ze świata, na powierzchni niemal 6 tys. m2. Partnerem strategicznym Salonu jest Polska Grupa Zbrojeniowa, a organizacja wydarzenia przebiega we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej.

Tegoroczna edycja MSPO jest zaplanowana w dn. 8-11 września / Zdjęcie: Targi Kielce

Ten stan przygotowań jest adekwatny do odpowiedniego okresu w latach poprzednich. Obok polskich przedsiębiorstw w Kielcach pojawią się przedstawiciele Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych Ameryki, a wśród nich największe, międzynarodowe koncerny zbrojeniowe takie jak Kongsberg Defence and Aerospace, Nammo, MBDA, Rheinmetall, Raytheon, Lockheed Martin Corporation, Boeing, czy Saab Technologies.

Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 2004 są Wystawy Narodowe. W bieżącym roku po raz drugi podczas MSPO będzie można odwiedzić pawilon brytyjski. Po raz pierwszy Brytyjczycy swój potencjał prezentowali w Kielcach w 2010. Po wystawie narodowej USA w 2019, brytyjska wystawa zapowiada się równie spektakularnie. Ekspozycja ministerstwa i przemysłu brytyjskiego zajmowała będzie ponad 500 m2 w hali i drugie tyle na terenie zewnętrznym.

Trudno wyobrazić sobie Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego bez wystawy Sił Zbrojnych RP. W tym roku zajmie ona ok. 10 tys. m2 – hala A i przyległy do niej teren zewnętrzny będzie wykorzystany pod wystawę Sił Zbrojnych, a w części hali B będą się prezentować wojskowe uczelnie i instytuty naukowe.

Seminaria, prezentacje i konferencje organizowane w czasie Salonu od lat są doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz pogłębienia wiedzy na temat najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny techniki wojskowej. W programie MSPO 2020 znajdzie się wiele merytorycznych spotkań. Ważnym elementem Salonu jest kontynuacja spotkania przemysłu z Sekretarzami i Podsekretarzami Stanu Ministerstw Obrony Narodowej, Spraw Zagranicznych oraz Rozwoju, Nauki i Szkolnictwa Wyższego i NCBR. W ostatnim dniu wystawy podczas uroczystej gali Defender tradycyjnie wręczane są nagrody, m .in. nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, która jest najważniejszą spośród przyznawanych na MSPO.

XXVII Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego organizowany w dniach 3-6 września 2019, pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, zgromadził 610 przedsiębiorstw z 31 krajów świata, (w tym 303 polskie), na powierzchni ogółem 27 557 m2. W ciągu czterech dni Targi odwiedziło niemal 18 tysięcy osób, a Dzień Otwarty ściągnął do kieleckiego ośrodka ponad 12 tys. miłośników militariów.

Ze względu na pandemię Covid-19 większość tegorocznych imprez branży lotniczej i obronnej, które miały odbyć się w pierwszej połowie roku, została odwołana lub przełożona (Chile – z obrony na wsparcie zdrowia i gospodarki, 2020-03-24, FIA i RIAT odwołane, 2020-03-20, ILA 2020 odwołana, 2020-03-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.