Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwszy senegalski KA-1S

Lotnictwo wojskowe, 14 maja 2020

W mediach pojawiły się zdjęcia pierwszego lekkiego turbośmigłowy samolotu uderzeniowego Korea Aerospace Industries KA-1S w barwach Armée de l'Air du Senegal (wojsk lotniczych Senegalu). Nosi on senegalskie znaki rejestracyjne 6W-CAA i numer taktyczny 01.

Wojska lotnicze Senegalu odbiorą 4 KA-1S / Zdjęcie: MO Republiki Korei via Igor Bożinovski

Samolot rozpoczął próby w locie w kwietniu i ma trafić do rąk pilotów Armée de l'Air du Senegal pod koniec br. W zakładach KAI trwa obecnie również szkolenie senegalskiego personelu.

Na zakup południowokoreańskiego samolotu w wersji szkolnej (KT-1) i uzbrojone (KA-1) zdecydowały się wojska lotnicze Republiki Korei (85 KT-1 i 20 KA-1), Turcji (40 KT-1T), Indonezji (17 KT-1B), Ekwadoru (8 KT-1, Ekwador kupił KT-1, 2019-09-27) i Peru (10 KT-1P i 10 KA-1P).

Pokazany samolot to pierwszy z czterech KA-1S zamówionych przez Senegal w ramach umowy z 2016. Wcześniej, w kwietniu 2013, rząd w Dakarze próbował nabyć brazylijskie Embraer EMB-314 Super Tucano.

Armée de l'Air du Senegal oczekują również na dostawę 4 nowych samolotów szkolenia zaawansowanego Aero L-39NG. Umowa w tej sprawie została podpisana w kwietniu 2018 (Senegal pierwszym nabywcą L-39NG, 2018-04-06).

Na podstawie informacji Igora Bożinovskiego
GaleriaPowiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.