Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Testy uzbrojenia Zumwalta

Marynarka wojenna, 22 maja 2020

Zaloga niszczyciela rakietowego USS Zumwalt (DDG-1000), typu Zumwalt, wraz z inżynierami i technikami z Navy Surface Warfare Center, przeprowadziła 16 maja na poligonie Point Mugu próbne strzelania z 30-mm armat morskich Mark 46 Mod 2 GWS. Okręt uzbrojony jest m.in. 2 armaty tego typu.

Pierwsze strzelania z Mark 46 GWS zrealizowano w 3 tygodnie po zakończeniu prób odbiorczych okrętowego systemu zarządzania walką USS Zumwalt / Zdjęcie: US Navy

Podczas prób oceniono poziom drgań i obciązenia elementów konstrukcji i instalacji elektrycznych okrętu, jakie powodują wystrzały z armaty. Zbadano także wszelkie potencjalne zagrożenia dla personelu lub wyposążenia pokładowego występujące podczas strzelania (DDG 1000 Zumwalt oficjalnie w US Navy, 2020-04-26).

Armaty Mark 46 GWS służą do obrony przed małymi, szybko poruszającymi się celami nawodnymi. Do ich naprowadzania służą kamera termowizyjna, kamera telewizyjna światła szczątkowego i dalmierz laserowy. Uzbrojenie tego typu jest także zainstalowane na okrętach desantowych typu San Antonio i Littoral Combat Ship .


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.