Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

DDG 1000 Zumwalt oficjalnie w US Navy

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 26 kwietnia 2020

24 kwietnia 2020 w San Diego odbyła się uroczystość włączenia w skład US Navy niszczyciela DDG 1000 Zumwalt. Nastąpiło to po aktywacji systemów bojowych okrętu i późniejszych testach morskich. Niszczyciel został przydzielony do Surface Development Squadron 1 (SURFDEVRON).

Śmigłowiec SH-60R z Air Test and Evaluation Squadron 21 nad USS Zumwalt podczas jego wejścia do bazy w San Diego w Kalifornii / Zdjęcie: Liz Wolter – US Navy

Choć Zumwalt jest już wliczany do okrętów bojowych US Navy, ani dla amerykańskiej floty, ani dla jego marynarzy niewiele to zmienia. Okręt nadal będzie testowany w bazie i na morzu. Na przyszły rok zaplanowano wstępny test operacyjny i ocenę (initial operational test and evaluation, IOT&E) oraz osiągnięcie wstępnej zdolności operacyjnej (initial operational capability, IOC). Załoga i inni specjaliści będą wypracowywać taktykę i procedury użycia niszczyciela o zupełnie nowych możliwościach, m.in. we współpracy z innymi jednostkami – załogowymi i bezzałogowymi.

Warto przypomnieć, że niszczyciel DDG 1000 Zumwalt został przekazany US Navy już 15 października 2016 (USS Zumwalt odebrany, 2016-05-23). I od tej pory jest poddawanym różnym testom. Prowadzili je marynarze z załogi, specjaliści z Raytheona i innych przedsiębiorstw oraz przedstawiciele amerykańskiej marynarki. Tylko w 2019 okręt przepłynął 9 tys. Mm i przebywał na morzu ponad 100 dni.

Według pierwotnych planów, US Navy zamierzała nabyć 32 niszczyciele typu Zumwalt. Jednak ze względu na duże problemy techniczne i rosnące koszty programu, które sięgnęły już ok. 24 mld USD, zamówienie zostało ograniczone do 3 okrętów. Drugi z nich to DDG 1001 Michael Monsoor (wodowany 21 czerwca 2016, testowany w San Diego, Zakończono testy USS Michael Monsoor, 2018-02-05), a trzeci nazwano DDG 1002 Lyndon B. Johnson (wodowany 9 grudnia 2018, nadal doposażany w stoczni w Maine, Wodowanie USS Lyndon B. Johnson, 2018-12-11).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.