Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

PGZ zmodernizuje Leopardy

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 17 lutego 2015

MON zadecydowało, że oferta na modernizację Leopardów 2A4 zostanie przygotowana przez PGZ. Propozycja będzie gotowa w II kwartale 2015, a liderem programu ma zostać Bumar-Łabędy.

Pierwsza przejęta przez Wojska Lądowe partia 128 wozów, została wyprodukowana w latach 1985-1987. Czołgi trafiły do armii w latach 2002-2003 i – jak podawano w oficjalnych komunikatach MON – były wówczas wyeksploatowane w 30 procentach / Zdjęcie: Remigiusz Wilk

Przedstawiciele Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) poinformowali dzisiaj o decyzji Ministerstwa Obrony Narodowej dotyczącej modernizacji 128 czołgów Leopard 2A4 do standardu Leopard 2PL. Oferta zostanie przygotowana w trybie negocjacji z jednym podmiotem wskazanym przez zarząd PGZ.

Szacujemy, że nowa oferta na modernizację Leopardów zostanie złożona w drugim kwartale bieżącego roku. Potwierdzam jednocześnie, że naszą intencją jest, aby Bumar-Łabędy nadal był liderem tej modernizacji, powiedział Wojciech Dąbrowski prezes zarządu PGZ (PGZ leczy pancerne Łabędy, 2015-01-15; Generał w MON, 2014-10-18; Naboje z MESKO dla polskich Leopardów, 2014-08-21; Rywalizacja o modernizację polskich Leopardów, 2013-12-11; MON: stare Leopardy zamiast modernizacji armii, 2013-11-22).

Dotychczasowe postępowanie w sprawie modernizacji starych, poniemieckich wozów zostało zakończone bez wyboru wykonawcy. Inspektorat Uzbrojenia nie przyjął oferty konsorcjum PHO, Bumar-Łabędy i OBRUM ze względu na braki formalne i merytoryczne oraz zbyt niski poziom polonizacji.

W związku z tym Polska Grupa Zbrojeniowa ma wskazać nowy podmiot, który przygotuje ofertę spełniającą oczekiwania Wojsk Lądowych. Modernizacja Leopardów 2A4 ma rozpocząć się w ciągu 3-4 miesięcy od podpisania umowy. Cały program ma zakończyć się do 2020. Liderem ma być Bumar-Łabędy, choć modernizacja samych podwozi może odbywać się w WZM w Poznaniu. Zakres modernizacji zmieni się jedynie nieznacznie w stosunku do przewidzianego w pierwszym zapytaniu ofertowym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra