Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Eksplozja na indyjskim niszczycielu

Wypadki, Marynarka wojenna, 20 stycznia 2022

18 stycznia 2022, około 16:45 na pokładzie indyjskiego niszczyciela INS Ranvir (D54) doszło do eksplozji. W jej wyniku poważne obrażenia odniosło 3 marynarzy, który zmarli dzień później. 11 kolejnych marynarzy odniosło lekkie obrażenia. Informacja została potwierdzona przez rzecznika marynarki wojennej Indii.

Do eksplozji na INS Ranvir doszło podczas wizyty w porcie w Bombaju / Zdjęcie: MO Indii

Według doniesień Bhāratīya Nau Senā (BNS, marynarki wojennej Indii).nie odnotowano poważnych uszkodzeń okrętu, a reakcja załogi pozwoliła szybko opanować sytuację. Śledczym nie udało się jednak ustalić powodu eksplozji. Powołana została komisja, która zbada przyczynę zdarzenia. Domniemywa się, że mogła ją spowodować nieszczelność układu klimatyzacji i wyciek freonu, ponieważ do zdarzenia doszło w przedziale klimatyzacji. Ofiary wypadku znajdowały się nad tym przedziałem.

INS Ranvir jest jednym z najstarszych okrętów indyjskiej marynarki. Niszczyciel, będący czwartym okrętem typu Rajput, został zbudowany w radzieckiej stoczni w Mikołajewie (dzisiejsza Ukraina) i oddany do służby w kwietniu 1986. Od listopada 2021 działał operacyjnie, lecz w momencie zdarzenia znajdował się w porcie w Bombaju. W najbliższym czasie miał powrócić do bazy macierzystej w Visakhapatnam (INS Betwa wróci do służby w 2018, 2017-01-13, Pożar na INS Delhi, 2015-06-09).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.