Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolizja INS Talwar

Marynarka wojenna, 27 grudnia 2013

Indyjska fregata rakietowa typu Talwar, INS Talwar (F40), zderzyła się z trawlerem w pobliżu zachodniego wybrzeża Indii. W wyniku zdarzenia statek zatonął.

Przyczyny zderzenia INS Talwar z trawlerem są w dalszym ciągu badane. Według niepotwierdzonych informacji, przyczyną wypadku mógł być błąd nawigatora okrętu. Jeżeli tak rzeczywiście było, niewielkim wytłumaczeniem będzie fakt, że do całego zdarzenia doszło po zmroku, ok  21:30 czasu miejscowego / Zdjęcie: MO Indii

Do wypadku doszło na początku tygodnia. Z nieznanych na razie przyczyn, INS Talwar (na zdjęciu) (Indie chcą zamówić kolejne Talwary, 2013-04-15) zderzył się z trawlerem u wybrzeży zachodniego stanu Maharasztra. Okręt uszedł ze zdarzenia bez szwanku, jednak statek zatonął. Obrażenia ciała odniosło 4 członków jego 27-osobowej załogi.

Niedawny wypadek potwierdza panującą opinię o problemach technicznych okrętów Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), a także słabym wyszkoleniu ich załóg. Do zdarzeń podobnych do opisywanego dochodzi bowiem w Indiach często. Nie wszystkie kończą się jednak tak szczęśliwie. Wystarczy wspomnieć, że niebojowe straty BNS są większe niż te odniesione w czasie działań wojennych (Gorzej niż na wojnie, 2013-12-06).

Przyczyn omawianego wypadku dojdzie, powołana specjalnie w tym celu, komisja. Już teraz uważa się jednak, że do zdarzenia mogło dojść wskutek błędu nawigatora INS Talwar.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.