Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kolizja INS Talwar

Marynarka wojenna, 27 grudnia 2013

Indyjska fregata rakietowa typu Talwar, INS Talwar (F40), zderzyła się z trawlerem w pobliżu zachodniego wybrzeża Indii. W wyniku zdarzenia statek zatonął.

Przyczyny zderzenia INS Talwar z trawlerem są w dalszym ciągu badane. Według niepotwierdzonych informacji, przyczyną wypadku mógł być błąd nawigatora okrętu. Jeżeli tak rzeczywiście było, niewielkim wytłumaczeniem będzie fakt, że do całego zdarzenia doszło po zmroku, ok  21:30 czasu miejscowego / Zdjęcie: MO Indii

Do wypadku doszło na początku tygodnia. Z nieznanych na razie przyczyn, INS Talwar (na zdjęciu) (Indie chcą zamówić kolejne Talwary, 2013-04-15) zderzył się z trawlerem u wybrzeży zachodniego stanu Maharasztra. Okręt uszedł ze zdarzenia bez szwanku, jednak statek zatonął. Obrażenia ciała odniosło 4 członków jego 27-osobowej załogi.

Niedawny wypadek potwierdza panującą opinię o problemach technicznych okrętów Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii), a także słabym wyszkoleniu ich załóg. Do zdarzeń podobnych do opisywanego dochodzi bowiem w Indiach często. Nie wszystkie kończą się jednak tak szczęśliwie. Wystarczy wspomnieć, że niebojowe straty BNS są większe niż te odniesione w czasie działań wojennych (Gorzej niż na wojnie, 2013-12-06).

Przyczyn omawianego wypadku dojdzie, powołana specjalnie w tym celu, komisja. Już teraz uważa się jednak, że do zdarzenia mogło dojść wskutek błędu nawigatora INS Talwar.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.