Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek INS Betwa w stoczni

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 06 grudnia 2016

Indyjska fregata rakietowa przechyliła się na lewą burtę podczas ponownego wodowania w stoczni w Bombaju.

Do wypadku INS Betwa, kolejnego w ostatnich latach z udziałem okrętu stacjonującego w Bombaju, doszło dzień po obchodach święta marynarki wojennej Indii / Zdjęcie: NDTV

Do zdarzenia doszło wczoraj ok. 14:00 czasu miejscowego, gdy pracownicy stoczni marynarki wojennej Indii w Bombaju wypełniali wodą suchy dok, w którym znajdowała się fregata rakietowa INS Betwa (F39), typu Brahmaputra. W niewyjaśnionych przyczyn okręt przechylił się na lewą burtę i osiadł na dnie. W wypadku zginęło 2 członków załogi, a kolejnych 14 potrzebowało pomocy medycznej.

Ponowne wodowanie INS Betwa miało być jednym z ostatnich etapów zapoczątkowanego w październiku przeglądu remontowego. Trwające kilka tygodni prace stoczniowe koncentrowały się przede wszystkim na ocenie stanu poszycia kadłuba i przeglądzie elementów układu napędowego, w tym wałów i śrub. Wkrótce okręt miał ponownie wyjść w morze, aby zapoczątkować serię testów, które miały ocenić jakość przeprowadzonych napraw i przygotować jednostkę do wznowienia działań operacyjnych.

INS Betwa jest jedną z 3 fregat rakietowych typu Brahmaputra, jakie są eksploatowane przez Zachodnie Dowództwo marynarki wojennej Indii (Royal Navy ćwiczy w Indiach, 2015-10-09). Okręt przyjęto do służby w 2004 (INS Betwa przeciwko piratom, 2010-04-14). Przed 2 laty jednostka zahaczyła o dno podczas wchodzenia do bazy morskiej w Bombaju. Wskutek tego zdarzenia uszkodzony został sonar dziobowy (Indii problem z kapitanami, 2014-01-27). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.