Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejny skandal z trałowcami typu Avenger

Marynarka wojenna, 08 listopada 2013

US Navy poinformowała o odsunięciu od pełnienia obowiązków dowódcy trałowca typu Avenger, USS Dextrous (MCM 13).

Trałowiec typu Avenger, USS Dextrous (MCM 13) na wodach Zatoki Perskiej / Zdjęcie: US Navy

USS Dextrous jest jednym z serii 14 trałowców typu Avenger. Okręt na co dzień stacjonuje na wodach Zatoki Perskiej, wchodząc w skład 5. Floty US Navy (Więcej trałowców nad Zatoką, 2012-03-16).

Z dość lakonicznego oświadczenia wydanego przez dowództwo US Navy wynika, że dotychczasowy dowódcaUSS Dextrous został odsunięty od pełnionych obowiązków w wyniku utraty zaufania przełożonych.

Trudno ocenić więc, czy omawiana decyzja została podjęta wskutek standardowej oceny dotychczasowej służby dowódcy USS Dextrous, czy też powodem odsunięcia go od obowiązków był np. wykryty przez marynarkę wojenną skandal.

Warto przypomnieć, że bardzo podobnego wytłumaczenia użyto ogłaszając decyzję o odwołaniu z piastowanego stanowiska ówczesnego dowódcę innego z trałowców typu Avenger, USS Guardian (MCM 5) (Reperkusje kadrowe po wypadku USS Guardian, 2013-04-05). Wówczas jednak oczywistym było, że powodem roszady personalnej były błędy oficerów dowodzących okrętem, które doprowadziły do wejścia przezeń na rafę koralową u wybrzeży Filipin (USS Guardian na rafie, 2013-01-18, Błędne mapy na USS Guardian, 2013-01-21).

Wskutek doznanych uszkodzeń, USS Guardian został skreślony ze stanu floty (USS Guardian usunięty, 2013-04-02. Jego miejsce zajął inny z trałowców omawianego typu, wchodzący wcześniej w skład 5. Floty, USS Warrior (MCM 10) (Zastępstwo dla USS Guardian, 2013-02-26). Styczniowy wypadek doprowadził też do krótkiego ochłodzenia relacji między Waszyngtonem a Manilą (Grzywna za USS Guardian, 2013-01-23, Koniec śledztwa w sprawie USS Guardian, 2013-06-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.