Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zimowa oferta Ryanaira z Łodzi

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 21 czerwca 2022

Linie Ryanair ogłosiły największy w historii zimowy rozkład lotów z portu lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta. Irlandzki przewoźnik zaoferuje ponad 25 lotów tygodniowo na 5 trasach, w tym 3 nowych. Z Łodzi można będzie polecieć do Mediolanu-Bergamo (3 x w tygodniu) oraz Alicante i Brukseli-Charleroi (2 x tygodniowo), a także do Londynu-Stansted (5 lotów w tygodniu) i Dublina (2 rejsy tygodniowo).

/ Zdjęcie: Port lotniczy Łódź

Ryanair, linia lotnicza nr 1 w Polsce i w Europie z przyjemnością ogłasza największy w historii rozkład lotów do Łodzi tej zimy, oferując ponad 25 lotów tygodniowo na 5 trasach, w tym 3 nowych do głównych miast Europy jak Alicante, Bruksela i Mediolan.Tego lata, Ryanair, za pośrednictwem polskiej linii lotniczej Buzz, będzie również obsługiwał loty czarterowe do Antalii i Heraklionu 2 razy w tygodniu. Doceniamy ciężką pracę portu lotniczego w Łodzi oraz miasta Łodzi w utworzeniu tej ekscytującej siatki połączeń, którą z niecierpliwością chcielibyśmy rozwijać w kolejnych sezonach – powiedział Ray Kelliher, dyrektor rozwoju siatki połączeń Ryanaira.

Grupa Ryanair zwiększa swoją obecność w Łodzi, nie tylko dzięki ogromnemu wzrostowi rozkładu lotów tego lata i nadchodzącej zimy, ale także poprzez rekrutację i szkolenia pilotów w ramach Programu Mentorskiego Ryanair, realizowanego we współpracy z Bartolini Air. To jedyny taki program pilotażu Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej i najszybszy sposób na uzyskanie licencji pilota w Polsce oraz rozpoczęcie kariery w tym zawodzie – dodał Michał Kaczmarzyk, prezes Buzz, linii lotniczej wchodzącej w skład Grupy Ryanair.

Każdy sygnał pokazujący, że wracamy na ścieżkę rozwoju, szczególnie po pandemii i zmianach wynikających z konfliktu w Ukrainie, jest szczególnie ważny. Cieszę się, że rozwój Ryanaira w Polsce uwzględnia Łódź i Polskę Centralną. Zarządzam łódzkim lotniskiem od 5 lat. Dobry klimat współpracy z miastem i otoczeniem biznesowym spowodował, że jesteśmy brani pod uwagę w planach rozwoju ruchu. Tym bardziej, że już za niecały rok Łódź stanie się lotniczą stolicą Polski i Europy – miejscem największego europejskiego forum rozwoju ruchu lotniczego – Routes Europe 2023 – podsumowała dr Anna Midera, prezes portu lotniczego ódź im. Władysława Reymonta (15-lecie Ryanaira w Katowicach , 2022-05-13, Ze Szczecina do Modlina, 2022-05-05, Nowe trasy Ryanair z Wrocławia, 2022-05-04).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.