Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kolejne testy Wildcata

Lotnictwo wojskowe, Marynarka wojenna, 11 czerwca 2013

Royal Navy poinformowała o kolejnym etapie testów śmigłowca AW159 Wildcat.

AW159 Wildcat na pokładzie okrętu desantowego RFA Mounts Bay (L3008) / Zdjęcie: Royal Navy

Próby Wildcata realizowane są obecnie u wschodniego wybrzeża Wielkiej Brytanii. Polegają one na ćwiczeniu i ocenie manewrów lądowania i startu z pokładu okrętu desantowego RFA Mounts Bay (L3008). Operacje te realizowane są zarówno za dnia, jak i w nocy.

Jest to już kolejny etap testów Wildcata oceniających możliwości użytkowania śmigłowca na pokładach jednostek Royal Navy. W przeszłości wiropłaty realizowały podobne działania na okręcie wsparcia, RFA Argus (A135) oraz fregacie Typu 23, HMS Iron Duke (F234).

Próby w locie AW159 z udziałem pilotów wojsk lądowych rozpoczęły się jesienią 2012 (Ćwiczenia na AW159, 2012-09-13). Z kolei oblot seryjnego Wildcata dla Royal Navy odbył się w styczniu br. (Oblot seryjnego, morskiego Wildcata, 2013-01-30).

Wielka Brytania zamierza wprowadzić do służby 62 AW159 Wildcat: 28 dla marynarki wojennej i 34 dla wojsk lądowych. Śmigłowce mają stacjonować na terenie Royal Naval Air Station Yeovilton. Wiropłaty dla Royal Navy (wariant HMA2) mają uzyskać gotowość operacyjną w pierwszych miesiącach 2015 (śmigłowce Army Air Corps rok wcześniej). Zastąpią one wyeksploatowane Lynx Mk 8 (Lynx na pokładzie francuskiej fregaty, 2012-11-15).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.