Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Jeden z ostatnich sukcesów USS Rentz

Marynarka wojenna, 21 sierpnia 2013

Fregata typu Oliver Hazard Perry, USS Rentz (FFG 46), przejęła kontrabandę o wartości niecałych 78 mln USD. W przyszłym roku budżetowym okręt ma zostać wycofany ze służby.

Fregata typu Oliver Hazard Perry, USS Rentz (FFG 46) została przyjęta do służby w 1984. Jej portem macierzystym jest baza US Navy w San Diego. Po wycofaniu ze służby, ma zostać przekazana marynarce wojennej Tajlandii / Zdjęcie: US Navy

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach na wodach na północ od Wysp Galápagos. Amerykański okręt przejął kontrabandę w postaci 962 kg kokainy. Jej wartość rynkowa wyceniana jest na blisko 78 mln USD.

Działania USS Rentz realizowane były w ramach wielonarodowej antynarkotykowej operacji Martillo (hiszp. Młotek) (Sukces operacji Martillo, 2013-05-20). Biorą w niej udział okręty wojenne 13 państw świata, w tym także europejskich, jak: Francja, Hiszpania, Holandia (Sukces HNLMS Friesland na Karaibach, 2013-03-08, HNLMS Friesland na Karaibach, 2013-01-30) oraz Wielka Brytania (Brytyjski sukces na Karaibach, 2013-08-15). Za jej koordynację odpowiada Joint Interagency Task Force South (JIATF South), podlegająca US Southern Command.

Co ciekawe, sukces USS Rentz został osiągnięty zaledwie tydzień po rozpoczęciu przez jednostkę udziału w Martillo. Niewykluczone jednak, że jest to jej ostatnia tego typu wielonarodowa operacja. Zgodnie z planami US Navy, w przyszłym roku budżetowym fregata ma zostać wycofana z linii. Okręt będzie miał wówczas za sobą 30 lat służby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.