Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jeden z ostatnich sukcesów USS Rentz

Marynarka wojenna, 21 sierpnia 2013

Fregata typu Oliver Hazard Perry, USS Rentz (FFG 46), przejęła kontrabandę o wartości niecałych 78 mln USD. W przyszłym roku budżetowym okręt ma zostać wycofany ze służby.

Fregata typu Oliver Hazard Perry, USS Rentz (FFG 46) została przyjęta do służby w 1984. Jej portem macierzystym jest baza US Navy w San Diego. Po wycofaniu ze służby, ma zostać przekazana marynarce wojennej Tajlandii / Zdjęcie: US Navy

Do zdarzenia doszło w ostatnich dniach na wodach na północ od Wysp Galápagos. Amerykański okręt przejął kontrabandę w postaci 962 kg kokainy. Jej wartość rynkowa wyceniana jest na blisko 78 mln USD.

Działania USS Rentz realizowane były w ramach wielonarodowej antynarkotykowej operacji Martillo (hiszp. Młotek) (Sukces operacji Martillo, 2013-05-20). Biorą w niej udział okręty wojenne 13 państw świata, w tym także europejskich, jak: Francja, Hiszpania, Holandia (Sukces HNLMS Friesland na Karaibach, 2013-03-08, HNLMS Friesland na Karaibach, 2013-01-30) oraz Wielka Brytania (Brytyjski sukces na Karaibach, 2013-08-15). Za jej koordynację odpowiada Joint Interagency Task Force South (JIATF South), podlegająca US Southern Command.

Co ciekawe, sukces USS Rentz został osiągnięty zaledwie tydzień po rozpoczęciu przez jednostkę udziału w Martillo. Niewykluczone jednak, że jest to jej ostatnia tego typu wielonarodowa operacja. Zgodnie z planami US Navy, w przyszłym roku budżetowym fregata ma zostać wycofana z linii. Okręt będzie miał wówczas za sobą 30 lat służby.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.