Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie znowu zwiększają budżet

Strategia i polityka, 17 marca 2012

Indyjski budżet wojskowy na 2012 osiągnie 1,93 bln rupii (38,4 mld USD), co oznacza wzrost o 17%, przy inflacji szacowanej na 5,3%. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone za zakupy nowego sprzętu.

Jednym z postępowań zakupowych, które w bieżącym roku budżetowym mogą zakończyć się podpisaniem umowy, jest zakup lekkich haubic holowanych M777 kalibru 155 mm, których głównym przeznaczeniem będzie wspieranie jednostek piechoty w terenach górskich. Indie mają długą i słabo uregulowaną granicę w Himalajach z Pakistanem, ale przede wszystkim - z Chinami / Zdjęcie: USMC

Według informacji agencji Press Trust of India, środki finansowe resortu obrony tego kraju w rozpoczynającym się roku budżetowym 2012, wzrosną do 1,93 bln rupii (38,4 mld USD). Oznacza to znaczny wzrost, w przeciwieństwie do 2011, kiedy większość zwiększenia sumy budżetu ministerstwa zostało pochłonięte przez inflację (zobacz też: Wzrost indyjskiego budżetu).

Większe środki dla sił zbrojnych związane są przede wszystkim z planowanym finalizowaniem w najbliższych miesiącach 3 dużych przetargów. Dotyczą one zakupu 126 myśliwców wielozadaniowych (zobacz: Indie wybrały Rafale), 145 holowanych haubic kalibru 155 mm (nie są one kupowane w przetargu, ale w procesie negocjacji z jednym, amerykańskim oferentem; zobacz: Zakup M777 coraz bliżej) oraz 197 lekkich śmigłowców (zobacz, np.: Rosjanie zaproponują Ka-226T).

Łącznie na zakupy sprzętu i wyposażenia wojskowego Indie planują wydać w najbliższym roku budżetowym 795 mld rupii (ok. 15,8 mld USD, według bieżącego kursu).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra