Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wsparcie techniczne VBCI

Wojska lądowe, 09 kwietnia 2014

Nexter poinformował o zawarciu wieloletniego porozumienia o wsparciu technicznym kołowych transporterów opancerzonych wojsk lądowych Francji, VBCI (Véhicule Blindé de Combat d'Infanterie).

Zdjęcie: MO Francji

Porozumienie, wartości którego nie podano, ma obowiązywać przez najbliższe 10 lat, począwszy od 1 sierpnia. W tym samym czasie wygaśnie dotychczasowa umowa. Francuski producent odpowiada też za wsparcie techniczne czołgów podstawowych Leclerc oraz 155-mm samochodowych armatohaubic Caesar (CAmion Equipé d'un Système d'ARtillerie) (Wsparcie logistyczne Caesarów, 2013-10-16).

Nexter świadczył usługi wsparcia techniczno-logistycznego francuskich pojazdów wojskowych podczas misji w Afganistanie, a także trwającej misji w Mali (Francja w Mali na stałe?, 2013-04-08Francja w Mali na stałe?).

Przed rokiem informowaliśmy o przekazaniu wojskom lądowym Francji 500. kto VBCI (500. VBCI przekazany, 2013-07-08). Porozumienie zawarte z konsorcjum Nexter Systems i Renault Trucks Défense zakładało pierwotnie dostawę 700 pojazdów. Ostatecznie, zmniejszono je do 630 (Nowy kontrakt na VBCI, 2008-12-23). Niewykluczone, że Francuzi zdecydują się na zwiększenie zamówienia, wraz z zapowiadanymi zmianami w wielkości i strukturze wydatków obronnych (Francja chce zwiększyć budżet wojskowy na 2014, 2013-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.