Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupują zestawy przeciwlotnicze

Marynarka wojenna, 02 czerwca 2014

Ministerstwo obrony Indii zakończyło przyjmowanie ofert na dostawę 20-30mm artyleryjskich zestawów obrony bezpośredniej.

Wśród faworytów przetargu wymienia się amerykańskiego Raytheona z prezentowanym na zdjęciu stanowiskiem systemu Phalanx CIWS / Zdjęcie: Raytheon

Od wczoraj przeglądane są oferty złożone w ramach przetargu na dostawę 25 artyleryjskich zestawów obrony bezpośredniej dla marynarki wojennej Indii. Choć przedstawiciele ministerstwa obrony nie przyznają tego wprost, duże szanse na zwycięstwo ma amerykański Raytheon z zestawami rodziny Phalanx CIWS. Konkurencję może stanowić dla niego popularny w Indiach rosyjski AK-630.

Wśród wymogów konkursowych, stawianych oferentom, znalazła się potrzeba doposażenia zestawów w przeciwlotnicze pociski rakietowe oraz optoelektroniczne urządzenia obserwacji i analizy otoczenia. Zestawy muszą pracować z taką samą efektywnością w dzień oraz w nocy, bez względu na panujące warunki pogodowe.

Omawiane zestawy artyleryjskie zostaną zamontowane m.in. na lotniskowcu INS Vikramaditya (Znów problemy z INS Vikramaditya, 2014-02-11). Co ciekawe, mimo problemów w integracji okrętu ze wspomnianymi AK-630, uzyskał on niedawno całkowitą zdolność operacyjną. Decyzja została ogłoszona przez dowódcę tego rodzaju indyjskich sił zbrojnych, admirała Robina K. Dhowana.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra