Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vikramaditya na indyjskich wodach

Marynarka wojenna, 06 stycznia 2014

Nowy indyjski lotniskowiec, INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow), znajduje się już na wodach Morza Arabskiego, będących obszarem odpowiedzialności zachodniego dowództwa Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii).

INS Vikramaditya (po lewej) oraz towarzysząca mu grupa bojowa z INS Viraat (R 22) (po prawej) na czele / Zdjęcie: Asian Defence News

INS Vikramaditya znalazł się na wodach kontrolowanych przez BNS 31 grudnia. Okręt został powitany przez jedyny do niedawna indyjski lotniskowiec, INS Viraat (R 22) (Pożar na INS Viraat, 2013-10-02) oraz towarzyszącą mu grupę bojową, składającą się m.in. z 2 niszczycieli typu Delhi, 3 fregat typu Talwar (Kolizja INS Talwar, 2013-12-27, INS Trikand przekazana, 2013-07-01), fregaty typu Godavari oraz tankowca typu Deepak, INS Deepak (A50).

Powitanie INS Vikramaditya odbyło się w odległości ok. 2200 km od indyjskiego wybrzeża. Lotniskowiec idzie w kierunku portu macierzystego w Karwar na terenie zachodniego stanu Karnataka (Ogłoszono port macierzysty INS Vikramaditya, 2013-11-12) w towarzystwie wspomnianych okrętów. Jego wejście do portu w Karwar powinno nastąpić w ciągu tygodnia, wcześniej niż pierwotnie zakładano. Wcześniej New Delhi informowało, że INS Vikramaditya znajdzie się w Indiach w lutym.

W drodze do Indii, INS Vikramaditya złożył kilka roboczych wizyt w portach morskich w Murmańsku i Lizbonie (INS Vikramaditya w Lizbonie, 2013-12-17). Całkowitą zdolność operacyjną lotniskowiec powinien uzyskać do połowy br. (Pół roku dla INS Vikramaditya, 2013-11-04). 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.