Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pożar na INS Viraat

Marynarka wojenna, 02 października 2013

Pożar wybuchł na pokładzie jedynego indyjskiego lotniskowca, INS Viraat (R 22). W wyniku zdarzenia żaden z członków załogi nie odniósł obrażeń.

Kolejny już pożar, do jakiego doszło na pokładzie indyjskiego okrętu, potwierdza jedynie powszechną opinię o złym stanie technicznym wyposażenia marynarki wojennej Indii / Zdjęcie: Chinese Military Review

Do zdarzenia miało dojść przed tygodniem. Okręt znajdował się w pobliżu portu morskiego w Bombaju. Tego samego, na terenie którego w sierpniu doszło do pożaru OP typu Sindhughosh (proj. 877EKM.), INS Sindhurakshak (S 63) (Miesiąc śledztwa w sprawie zatopienia INS Sindhurakshak, 2013-09-20, Ogromne koszty wydobycia INS Sindhurakshak, 2013-09-02).

Przyczyny pożaru na INS Viraat nie są znane. Wiadomo, że wybuchł on w pobliżu mesy oficerskiej. Dzięki szybkiej reakcji członków załogi, udało się opanować sytuację. Według oficjalnego stanowiska marynarki wojennej Indii, żaden z marynarzy ani oficerów nie odniósł obrażeń w wyniku omawianego zdarzenia.

Powszechnie uważa się, że przyczyną pożaru mogła być wadliwa instalacja elektryczna. Jest to tym bardziej prawdopodobne, iż INS Viraat jest już jednostką wiekową, pozostającą w służbie od 54 lat. Z drugiej strony trzeba pamiętać, że w ostatnich miesiącach okręt poddawany był intensywnym pracom remontowym, mającym wydłużyć jego resurs o kolejne 3 lata (INS Viraat jeszcze przez 3 lata, 2013-04-29, Indie bez lotniskowca, 2013-03-11).

Po tym okresie okręt ma zostać zastąpiony w służbie przez inny indyjski lotniskowiec, INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow) (Tylko rok gwarancji INS Vikramaditya, 2013-09-26). Do jego przekazania marynarce wojennej Indii ma dojść 15 listopada (Ustalono termin odbioru INS Vikramaditya, 2013-03-12, Zakończono próby MiG-29 na INS Vikramaditya, 2013-09-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.