Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

INS Vikramaditya dotarł do Indii

Marynarka wojenna, 09 stycznia 2014

Nowy indyjski lotniskowiec, INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow), dotarł do wybrzeży Indii. Uroczyste wejście okrętu do portu macierzystego powinno nastąpić w przyszłym tygodniu.

Po uroczystym wejściu INS Vikramaditya do nowego portu macierzystego w INS Kadamba, rozpocznie się proces uzyskiwania przez okręt całkowitej zdolności operacyjnej, w tym m.in. zgrywania załogi, prób morskich oraz ostatniego etapu szkolenia pilotów samolotów pokładowych MiG-29K/KUB / Zdjęcie: MO Indii

Długa podróż INS Vikramaditya do Indii prawie dobiegła końca. Okręt znajduje się już u wybrzeża indyjskiego zachodniego stanu Karnataka. Uroczyste wejście lotniskowca do nowego portu, bazy Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) INS Kadamba, nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Dla przypomnienia, 31 grudnia okręt znalazł się na północnych wodach Morza Arabskiego, gdzie przywitała go grupa bojowa z lotniskowcem INS Viraat (R 22) na czele (INS Vikramaditya na indyjskich wodach, 2014-01-06). Podczas podróży do Indii, INS Vikramaditya odwiedził porty morskie w Murmańsku i Lizbonie (INS Vikramaditya w Lizbonie, 2013-12-17).

Okręt został przyjęty do służby w BNS w połowie listopada (INS Vikramaditya już indyjski, 2013-11-16). Natomiast w ciągu najbliższych miesięcy INS Vikramaditya powinien uzyskać całkowitą zdolność operacyjną (Pół roku dla INS Vikramaditya, 2013-11-04), co pozwoli na sformowanie towarzyszącej mu grupy lotniskowcowej. W pierwszych latach służby, lotniskowiec będzie pozbawiony wsparcia ze strony nowoczesnych okrętów zaopatrzeniowych, które New Delhi zamierza dopiero nabyć.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.