Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vikramaditya dotarł do Indii

Marynarka wojenna, 09 stycznia 2014

Nowy indyjski lotniskowiec, INS Vikramaditya (ex-Admirał Gorszkow), dotarł do wybrzeży Indii. Uroczyste wejście okrętu do portu macierzystego powinno nastąpić w przyszłym tygodniu.

Po uroczystym wejściu INS Vikramaditya do nowego portu macierzystego w INS Kadamba, rozpocznie się proces uzyskiwania przez okręt całkowitej zdolności operacyjnej, w tym m.in. zgrywania załogi, prób morskich oraz ostatniego etapu szkolenia pilotów samolotów pokładowych MiG-29K/KUB / Zdjęcie: MO Indii

Długa podróż INS Vikramaditya do Indii prawie dobiegła końca. Okręt znajduje się już u wybrzeża indyjskiego zachodniego stanu Karnataka. Uroczyste wejście lotniskowca do nowego portu, bazy Bhāratīya Nau Senā (marynarki wojennej Indii) INS Kadamba, nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Dla przypomnienia, 31 grudnia okręt znalazł się na północnych wodach Morza Arabskiego, gdzie przywitała go grupa bojowa z lotniskowcem INS Viraat (R 22) na czele (INS Vikramaditya na indyjskich wodach, 2014-01-06). Podczas podróży do Indii, INS Vikramaditya odwiedził porty morskie w Murmańsku i Lizbonie (INS Vikramaditya w Lizbonie, 2013-12-17).

Okręt został przyjęty do służby w BNS w połowie listopada (INS Vikramaditya już indyjski, 2013-11-16). Natomiast w ciągu najbliższych miesięcy INS Vikramaditya powinien uzyskać całkowitą zdolność operacyjną (Pół roku dla INS Vikramaditya, 2013-11-04), co pozwoli na sformowanie towarzyszącej mu grupy lotniskowcowej. W pierwszych latach służby, lotniskowiec będzie pozbawiony wsparcia ze strony nowoczesnych okrętów zaopatrzeniowych, które New Delhi zamierza dopiero nabyć.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.