Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Okręty patrolowe dla Meksyku

Marynarka wojenna, 28 lipca 2014

Marynarka wojenna Meksyku chce zakupić 4 nowe oceaniczne okręty patrolowe.

Projekt nowych oceanicznych okrętów patrolowych zostanie opracowany przez biuro konstrukcyjne SEMAR. Nowe jednostki będą najprawdopodobniej zbliżone pod względem długości i osiągów do obecnie użytkowanych patrolowców typu Oaxaca (na zdjęciu) / Zdjęcie: MO Meksyku

W opublikowanym przez ministerstwo finansów Meksyku raporcie, Presupuesto de egresos de la federación 2014, programas y proyectos de inversión, znalazł się zapis o potrzebie zakupu 2 nowych oceanicznych okrętów patrolowych. Wyporność jednostek ma wynosić 1680 t. Będą więc porównywalne z obecnie eksploatowanymi okrętami typu Oaxaca. Na ich budowę władze chcą przeznaczyć 188 mln USD (579,9 mln zł).

Według lokalnej prasy w planach rządu jest zakup większej liczby jednostek nowego typu – być może 4,  za sum 259 mln USD (790 mln zł). Projekt nowych okrętów ma być oparty na konstrukcji wspomnianych Oaxaca, wprowadzanych do służby w latach 2003-2009, które nowe patrolowce najprawdopodobniej zastąpią w linii.

Za budowę nowych okrętów będą odpowiadać należące do Secretaría de Marina-Armada de México (SEMAR, Sekretariatu Marynarki Wojennej Meksyku) stocznie w Tampico w stanie Tamaulipas i Salina Cruz w stanie Oaxaca. Zakłady w Tampico są obecnie zaangażowane w budowę kutrów patrolowych typu Stan Patrol 4207, zamawianych w ostatnich latach od holenderskiej Damen Shipyards Group (Zamówienie na ostatni SP4207, 2014-04-04).

Armada de México potrzebuje większej liczby jednostek przystosowanych do patrolowaniach meksykańskich wód terytorialnych oraz wyłącznej strefy ekonomicznej. Akweny te wykorzystywane są przez kartele narkotykowe do przerzutu kontrabandy z Ameryki Łacińskiej na północ. Drogą tą trafiają też na kontynent nielegalni imigranci, którzy tranzytem przez Meksyk udają się do USA (Teksas wzmacnia granicę, 2014-07-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.