Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatni NH90 dla Nowej Zelandii

Lotnictwo wojskowe, 04 listopada 2014

NHIndustries dostarczyło Nowej Zelandii ostatni z zamówionych śmigłowców transportowych, NH90 TTH.

Nowozelandzkie NH90 TTH pozyskano kosztem 771 mln NZD (2 mld zł). Porozumienie sprzed 8 lat zakłada również wsparcie techniczne producenta przez cały okres eksploatacji śmigłowców / Zdjęcie: MO Nowej Zelandii

Royal New Zealand Air Force (RNZAF, królewskie Wojska Lotnicze Nowej Zelandii) odebrały ostatni z 9 zamówionych w 2006 śmigłowców transportowych NH90 TTH (Tactical Transport Helicopter). Zmontowany na terenie zakładów NHIndustries w Marignane na południu Francji wiropłat dotarł na Antypody na pokładzie samolotu transportowego An-124 Rusłan.

Dostawy nowozelandzkich NH90 rozpoczęły się w 2011. Śmigłowce są podporządkowane 3. eskadrze wojsk lotniczych, stacjonującej na terenie RNZAF Base Ohakea. W myśl porozumienia sprzed 8 lat, ostatni z wiropłatów zostanie przeznaczony na części zamienne (Uziemiony nowozelandzki NH90 , 2013-09-30).

Nowe wiropłaty zastąpiły w linii wiekowe UH-1H Iroquois. Są używane do transportu wojsk, reagowania kryzysowego i niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych oraz misji poszukiwawczo-ratowniczych. Śmigłowce będą operowały zarówno ze wspomnianej Ohakea, jak i pokładów jednostek Royal New Zealand Navy (RNZN, królewskiej Marynarki Wojennej Nowej Zelandii).

Nowa Zelandia jest jednym z 14 nabywców NH90. W czerwcu br. NHIndustries informowało o przekazaniu dwusetnego wiropłata tego modelu. Odbiorcą były siły zbrojne Belgii (Dwusetny NH90, 2014-06-26). RNZAF są pierwszym użytkownikiem, który eksploatuje już wszystkie zamówione śmigłowce europejskiego producenta.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.