Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vikrant złomowany

Marynarka wojenna, 23 listopada 2014

Pierwszy indyjski lotniskowiec jest od kilku dni złomowany w Bombaju.

Złomowanie INS Vikrant rozpoczęto od demontażu dziobowej sekcji kadłuba. Okręt zostanie zdemontowany w ciągu 7-8 miesięcy. Decyzja o jego zezłomowaniu została podjęta po tym, gdy ze względu na zły stan techniczny nie udało się dłużej używać go jako muzeum / Zdjęcie: PTI

INS Vikrant jest złomowany od czwartku na terenie zakładów prywatnego przedsiębiorstwa stoczniowego, IB Commercial. Jednostka zostanie kompletnie rozmontowana w ciągu 7-8 miesięcy. Marynarka wojenna Indii odsprzedała okręt za 600 mln INR (33 mln zł) (INS Vikrant na złom, 2014-04-09).

Decyzja o zezłomowaniu INS Vikrant zapadła po tym, gdy stan techniczny jednostki uniemożliwił jej dalsze użytkowanie jako pływającego muzeum. Okręt był wykorzystywany w tej roli od 1997, kiedy został wycofany z linii po 36 latach służby. Wywołało to olbrzymie niezadowolenie opinii publicznej, zwłaszcza przedstawicieli sił zbrojnych.

Proces złomowania INS Vikrant rozpoczął się we czwartek

Ukłonem w stronę obywateli była decyzja o nadaniu imienia INS Vikrant budowanemu przez Cochin Shipyard Limited pierwszemu rodzimemu indyjskiemu lotniskowcowi. W przyszłym roku okręt rozpocznie próby morskie. W linii pojawi się najwcześniej w 2018. (INS Vikrant prawie gotowy, 2014-10-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.