Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

INS Vikrant na złom

Marynarka wojenna, Strategia i polityka, 09 kwietnia 2014

Pierwszy indyjski lotniskowiec, INS Vikrant (R11), został sprzedany prywatnemu przedsiębiorstwu stoczniowemu. Okręt zostanie zezłomowany.

INS Vikrant to dawny brytyjski lotniskowiec typu Majestic, HMS Hercules (R49). Zwodowany we wrześniu 1945, nigdy nie wszedł do służby w Royal Navy. Londyn odsprzedał go Indiom w 1957 / Zdjęcie: MO Indii

Cena wywoławcza za okręt wynosiła 31 mln INR (1,5 mln PLN). Ostatecznie, INS Vikrant został sprzedany za 600 mln INR (30 mln zł). Nabywcą jest IB Commercial Pvt Ltd z Bombaju.

Nowy właściciel lotniskowca będzie miał teraz 30 dni na jego przetransportowanie z bazy marynarki wojennej Indii w Bombaju do własnych zakładów stoczniowych. Okręt zostanie następnie zezłomowany.

Początkowo, dowództwo marynarki wojennej, działające pod silną presją opinii publicznej, podjęło decyzję o przeznaczeniu okrętu na muzeum. Specjalnie w tym celu przemianowano go z INS Vikrant (Indian Navy Ship) na IMS Vikrant (Indian Museum Ship). Ostatecznie jednak zrezygnowano z tych planów, głównie ze względu na stan techniczny jednostki (INS Vikrant (jednak) na złom, 2013-12-04).

W przyszłości imię sprzedanego okrętu będzie nosić pierwszy rodzimy lotniskowiec, budowany przez Cochin Shipyard Limited (GE LM2500 na INS Vikrant, 2013-11-08).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.