Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Drugi etap prac nad INS Vikrant

Marynarka wojenna, 24 października 2013

Rozpoczął się drugi etap prac przy budowie pierwszego indyjskiego rodzimego lotniskowca, INS Vikrant.

INS Vikrant jest pierwszym z serii dwóch lotniskowców budowanych dla marynarki wojennej Indii przez rodzime Cochin Shipyard Limited. Pierwsze próby na wodzie, realizowane najpierw na terenie basenu stoczni w Koczin, mają rozpocząć się w 2017 / Zdjęcie: Spectrose

Indyjskie media poinformowały o rozpoczęciu drugiego etapu prac przy budowie indyjskiego lotniskowca INS Vikrant. Okręt został zwodowany w połowie sierpnia br. (Wodowanie INS Vikrant, 2013-08-12, Wodowanie INS Vikrant w sierpniu, 2013-05-14). Jednostka przebywa na terenie zakładów stoczniowych rodzimego Cochin Shipyard Limited na południu kraju.

Rozpoczęte w ostatnim czasie prace będą koncentrować się na wykańczaniu konstrukcji kadłuba okrętu oraz jego pokładu lotniczego. Producent zajmie się również montażem poszczególnych sekcji nadbudówki.

Drugi etap budowy INS Vikrant ma trwać do maja 2014. Koszt jego realizacji ma wynieść 422,7 mln USD. Dla porównania, dotychczasowe prace nad okrętem kosztowały indyjskiego podatnika około 530 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.