Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Drugi etap prac nad INS Vikrant

Marynarka wojenna, 24 października 2013

Rozpoczął się drugi etap prac przy budowie pierwszego indyjskiego rodzimego lotniskowca, INS Vikrant.

INS Vikrant jest pierwszym z serii dwóch lotniskowców budowanych dla marynarki wojennej Indii przez rodzime Cochin Shipyard Limited. Pierwsze próby na wodzie, realizowane najpierw na terenie basenu stoczni w Koczin, mają rozpocząć się w 2017 / Zdjęcie: Spectrose

Indyjskie media poinformowały o rozpoczęciu drugiego etapu prac przy budowie indyjskiego lotniskowca INS Vikrant. Okręt został zwodowany w połowie sierpnia br. (Wodowanie INS Vikrant, 2013-08-12, Wodowanie INS Vikrant w sierpniu, 2013-05-14). Jednostka przebywa na terenie zakładów stoczniowych rodzimego Cochin Shipyard Limited na południu kraju.

Rozpoczęte w ostatnim czasie prace będą koncentrować się na wykańczaniu konstrukcji kadłuba okrętu oraz jego pokładu lotniczego. Producent zajmie się również montażem poszczególnych sekcji nadbudówki.

Drugi etap budowy INS Vikrant ma trwać do maja 2014. Koszt jego realizacji ma wynieść 422,7 mln USD. Dla porównania, dotychczasowe prace nad okrętem kosztowały indyjskiego podatnika około 530 mln USD.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.