Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudana próba Arrow 3

Lotnictwo wojskowe, 17 grudnia 2014

Wczorajsza próba izraelskiego zmodernizowanego systemu antyrakietowego Arrow 3 nie zakończyła się przechwyceniem pocisku-celu.

System Arrow 3 jest przeznaczony do niszczenia głowic rakiet balistycznych poza ziemską atmosferą. Ma stanowić ochronę przed potencjalnym atakiem Iranu. Jego uzupełnieniem będą zestawy Arrow 2, Iron Dome i David’s Sling / Zdjęcie: MO Izraela

Scenariusz próby zakładał zniszczenie celu symulującego wrogi pocisk balistyczny, wystrzelonego w kierunku Izraela z nawodnej platformy umieszczonej na Morzu Śródziemnym. Według informacji przekazywanych przez izraelskie ministerstwo obrony, system wykrył i zidentyfikował nadlatujący obiekt. Operatorzy z bazy wojsk lotniczych Palmachim nie zdecydowali się jednak na odpalenie w jego kierunku antyrakiety.

Procedurę odpalania odwołano, gdyż w jej trakcie nie zostały spełnione wszystkie warunki niezbędne do użycia operacyjnego antyrakiety. Lokalne media spekulują, że jednym z powodów przerwania próby mogły być niekorzystne warunki atmosferyczne panujące na trasie planowanego przelotu Arrow 3. Niewykluczone też, że w trakcie próby doszło do awarii układu odpowiadające za śledzenie lotu obiektu-celu (Druga próba Arrow 3, 2014-01-03).

Arrow 3 rozwijany jest wspólnie przez Israel Aerospace Industries oraz amerykańskiego Boeinga (Produkcja Arrow 3 przed zakończeniem prób?, 2014-01-23). Program rozwojowy systemu finansowany jest m.in. ze środków budżetu federalnego. Od 2007 USA przekazały na ten cel około 373 mln USD (1,2 mld zł). Wczorajszą próbę nadzorowali m.in. przedstawiciele rządowej Missile Defense Agency.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.