Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Druga próba Arrow 3

Wojska lądowe, 03 stycznia 2014

Izrael przeprowadził drugą próbę zmodernizowanego systemu antyrakietowego Arrow 3.

Zdjęcie: MBA

Kolejna próba Arrow 3 (Udany test Arrow 3, 2011-07-28) została przeprowadzona dziś o 8:00 czasu miejscowego z terenu nadmorskiej bazy izraelskich wojsk lotniczych Palmachim. Nie zakładała ona niszczenia stanowiącej potencjalne zagrożenie rakiety balistycznej, a jedynie sprawdzenie funkcjonowania wszystkich najważniejszych systemów antyrakiety.

Nad przebiegiem próby czuwali przedstawiciele izraelskiej Missile Defense Organisation i amerykańskiej Missile Defense Agency, jako że Arrow 3 opracowywany jest wspólnie przez IAI (Israel Aerospace Industries) i Boeinga.

Według przedstawicieli izraelskiego ministerstwa obrony, jest wysoce realne, że Arrow 3 wejdzie do służby już w 2015. Będzie on stanowił uzupełnienie sprawdzonego już systemu Iron Dome (Iron Dome pod Jerozolimą, 2013-10-02) i wciąż rozwijanego David’s Sling, którego pierwsza bateria powinna znaleźć się w linii w br. (Druga próba David's Sling, 2013-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.