Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Iron Dome pod Jerozolimą

Wojska lądowe, 02 października 2013

Siły zbrojne Izraela zdecydowały się na rozmieszczenie jednej baterii systemu zwalczającego rakiety i pociski artyleryjskie Iron Dome (Żelazna Kopuła) w pobliżu Jerozolimy.

Izraelskie baterie zestawów Iron Dome rozmieszczane są w pobliżu najważniejszych metropolii w obawie przed groźbą ich ostrzału pociskami rakietowymi lub artyleryjskimi/moździerzowymi głównie ze strony aktywnych na terenie południowego Libanu, Półwyspu Synaj oraz Strefy Gazy ekstremistów / Zdjęcie: Haaretz

Bateria Iron Dome została rozmieszczona pod Jerozolimą we wrześniu. Jej zadaniem miała być ochrona miasta przed ewentualnym ostrzałem rakietowym ze strony Syrii, do którego miało dojść w odpowiedzi na zapowiadaną w ostatnich tygodniach przez USA operację wojskową przeciw temu państwu (USS Nimitz na Syrię, 2013-09-02, Charles de Gaulle w ataku na Syrię?, 2013-08-27).

Podobne środki ostrożności Izraelczycy podjęli w stosunku do innych zagrożonych ostrzałem metropolii, w tym Tel Awiwu, Gusz Danu oraz Galilei. Poza Iron Dome, izraelskie siły zbrojne zadecydowały o rozmieszczeniu na północy kraju elementów systemów Arrow (Udany test Arrow 3, 2013-02-25) i Patriot (Patrioty na północy Izraela, 2012-10-09). Zmobilizowane miały też zostać oddziały rezerwistów, przeszkolonych w obsłudze tego typu uzbrojenia (Pierwsza bateria Iron Dome dla rezerwistów, 2013-08-02).

Warto zaznaczyć, że Izrael od początku deklarował brak chęci wzięcia udziału w zapowiadanym ataku na Syrię. Mimo to, izraelskie terytorium od samego początku uznawane było jako jedno z głównych celów uderzenia odwetowego Damaszku. Zapowiadali to zresztą czołowi przedstawiciele reżimu Baszara al-Asada.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.