Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Produkcja Arrow 3 przed zakończeniem prób?

Wojska lądowe, 23 stycznia 2014

Władze Izraela oraz Israel Aerospace Industries (IAI) rozważają rozpoczęcie produkcji zmodernizowanego systemu antyrakietowego Arrow 3 zanim zakończy się program jego prób.

 Zdaniem przedstawicieli władz centralnych oraz IAI, rozpoczęcie produkcji Arrow 3 przed przeprowadzeniem wszystkich prób nie jest związane z dużym ryzykiem. Ewentualne błędy techniczne, znalezione w wyprodukowanych już egzemplarzach, będzie bowiem można wyeliminować poprzez dokonanie zmian w oprogramowaniu / Zdjęcie: MDA

Dla przypomnienia, rozwijany przez IAI i amerykańskiego Boeinga system antyrakietowy Arrow 3 przeszedł do tej pory 2 próby (Udany test Arrow 3, 2011-07-28). Druga z nich została przeprowadzona na początku br. (Druga próba Arrow 3, 2014-01-03) (na zdjęciu). W nadchodzących tygodniach system ma zostać poddany co najmniej jednej dodatkowej próbie, tym razem zakładającej rzeczywistą eliminację zagrożenia w postaci celu symulującego irańską rakietę Szahab-3.

Co ciekawe, izraelskie władze oraz przedstawiciele IAI mają wyrażać tak duże zadowolenie z dotychczasowych prób Arrow 3, że rozważają rozpoczęcie produkcji systemu. Prace nad pierwszymi egzemplarzami przedseryjnymi mogłyby ruszyć, nim zakończy się cały program prób Arrow 3.

Warto zaznaczyć, że zgodnie z planem, Arrow 3 ma wejść do służby w 2015. Jego uzupełnieniem będzie sprawdzony już bojowo system Iron Dome (Skuteczny Iron Dome, 2014-01-16) oraz rozwijany David’s Sling, którego pierwsza bateria powinna znaleźć się w linii w br. (Druga próba David's Sling, 2013-11-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.