Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamówienia na BMP-3

Wojska lądowe, 12 maja 2015

Ministerstwo obrony FR zamówiło kilkaset bojowych wozów piechoty BMP-3.

BMP-3 (Obiekt 688M) w czasie Parady Zwycięstwa w Mińsku na Białorusi / Zdjęcie: abw

Bojowy wóz piechoty BMP-3 był do niedawna ostro krytykowany przez rosyjskich polityków i dowódców wojskowych (Grecja rezygnuje z BMP-3, 2010-05-02). Według nich, żołnierze mieli bać się jeździć tego typu pojazdami. Teraz Ministerstwo Obrony FR zdecydowało się na zamówienie kilkuset zmodernizowanych BMP-3. Poinformowano przy tym, że w stosunku do wcześniejszych wersji w seryjnych maszynach wprowadzono ponad 1,5 tysiąca zmian.

O podpisaniu kontraktu między MO FR a koncernem Traktornyje Zawody poinformował wiceprezes i współwłaściciel przedsiębiorstwa, Albert Bakow. – Kontrakt zawarliśmy na 3 lata. W grę wchodzi zakup kilku setek BMP-3 – powiedział Bakow. Nie określił jednak dokładnej wielkości zamówienia. Pojazdy ma wyprodukować Kurganmaszzawod, wchodzący w skład koncernu Traktornyje Zawody.

Produkcja seryjnych BMP-3 na potrzeby armii rosyjskiej nie potrwa jednak długo. Trwają bowiem już testy jego następcy – bwp Kurganiec-25 (Armata i Kurganiec-25 oficjalnie , 2015-05-04). Zaprojektowanego i wytwarzanego – na razie w postaci prototypów – przez Kurganmaszzawod.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra