Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Barka desantowa dla Maroka

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 lipca 2015

Ministerstwo obrony Maroka zleciło francuskiej stoczni Piriou budowę i dostawę nowej barki desantowej.

LCT-50 będzie miała 49,9 m długości i 11 m szerokości. Wyporność wyniesie 300-350 t. Okręt rozwinie do 10 w. Załogę będą stanowiły 22 osoby, w tym operatorzy 2 żurawi / Rysunek: Piriou

Francuskiej Piriou udało się, po długich staraniach, podpisać umowę o budowie i dostawie Adwas Ageldan n Yilel (królewskiej marynarce wojennej Maroka) nowej, 50-m barki desantowej (Landing Craft Tank, LCT-50). Jednostka powstanie we Francji, a jej próby morskie zostaną przeprowadzone u wybrzeży Bretanii. Okręt powinien trafić do Maroka w połowie 2016. 

LCT-50 będzie używana przede wszystkim do zaopatrywania jednostek lądowych w sprzęt wojskowy, żywność i wodę, a także do niesienia pomocy ofiarom klęsk żywiołowych. Okręt będzie również służył, podczas działań bojowych, do transportu na ląd piechurów z oddziałów desantowych i uzbrojenia.

Wartość zawartego przed kilkoma dniami porozumienia nie została podana do publicznej wiadomości. Umowa otwiera jednak Piriou drogę do umocnienia swojej pozycji na marokańskim rynku stoczniowym. Producent spróbuje przekonać dowództwo Adwas Ageldan n Yilel i władze w Rabacie do zakupu oferowanych przez niego jednostek, w tym np. okrętów patrolowych i szkolnych. Stocznia z Bretanii zaoferuje również Marokańczykom pomoc i współpracę przy remoncie i ewentualnej modernizacji obecnie eksploatowanych jednostek (Pierwszy przegląd Tarik Ben Ziyad, 2014-11-10; Fregata Mohammed VI przekazana, 2014-01-31).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.