Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Samochody ciężarowe dla Estonii

Przemysł zbrojeniowy, 14 kwietnia 2014

Szwedzkie Volvo Defense poinformowało o zawarciu porozumienia z ministerstwem obrony Estonii o dostawie nieokreślonej liczby samochodów ciężarowych FMX.

Zakupione przez Estonię FMX mają występować w kilku odmianach, w tym m.in. kontenerowej / Zdjęcie: Volvo

Producent nie poinformował o liczbie zamówionych przez Estonię pojazdów lub też ich wartości. Nieoficjalnie mówi się, że w grę może wchodzić nabycie co najmniej kilkudziesięciu samochodów ciężarowych.

Pojazdy zostaną przydzielone wszystkim rodzajom estońskich sił zbrojnych, zwłaszcza wojskom lądowym. Będzie to już kolejne w ostatnich tygodniach przedsięwzięcie zbrojeniowe władz Estonii, podobnie jak rozmowy w sprawie zakupu kilkudziesięciu ex-holenderskich gąsienicowych bojowych wozów piechoty CV9035NL oraz 155-mm samobieżnych armatohaubic PzH 2000 (Estonia chce kupić sprzęt pancerny, 2014-04-08).

W ostatnich dniach Estonia zapowiedziała też podwojenie w ciągu najbliższych 8 lat budżetu obronnego, do 600,7 mln EUR (2,5 mld zł) (Estonia podwaja budżet obronny, 2014-04-09). Dodatkowe środki finansowe zostaną przeznaczone m.in. na sformowanie dwóch brygad piechoty zmechanizowanej, wyposażonych we wspomniane ex-holenderskie uzbrojenie oraz nieokreśloną liczbę czołgów podstawowych.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.