Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Libijczycy rozpoczynają szkolenie w W. Brytanii

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 13 czerwca 2014

Pierwsza grupa libijskich żołnierzy rozpocznie niebawem przeszkolenie na terenie Wielkiej Brytanii.

Rozpoczynający się program szkoleniowy Libijczyków został sfinansowany przez władze w Trypolisie / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Pierwsza grupa około 300 Libijczyków dotarła już do W. Brytanii, gdzie przez najbliższe 24 tygodnie będzie szkolić się pod okiem instruktorów z 3rd Battalion The Royal Regiment of Scotland, stacjonującego w Fort George w Inverness. To początek realizacji zeszłorocznych zapowiedzi brytyjskich władz, które zgodziły się na przeszkolenie 2000 libijskich żołnierzy (Brytyjczycy wyszkolą libijskich żołnierzy, 2013-07-09). Szkolenie będzie prowadzone w Bassingbourn w Cambridgeshire.

Wielka Brytania, podobnie jak USA i kilka innych państw członkowskich NATO, zgodziły się na przeszkolenie w pierwszym okresie 6-8 tys. libijskich żołnierzy, którzy w przyszłości mają stanowić trzon nowych sił zbrojnych Libii (DSCA o szkoleniu Libijczyków, 2014-01-23). Do niedawna nie było wiadomo, czy rozpoczęcie programów szkoleniowych nie opóźni się ze względu na ostatnie wydarzenia, w tym otwarty konflikt zbrojny generała Chalify Haftara, byłego szefa sztabu generalnego sił zbrojnych Libii za rządów Muammara Kaddafiego, z władzami w Trypolisie (Opóźnia się pomoc NATO dla Libii, 2014-05-20).

Założeniem rozpoczynającego się szkolenia jest przygotowanie żołnierzy do prowadzenia działań podczas walk o charakterze asymetrycznym. Ćwiczone będą więc m.in. taktyka walki w terenie zurbanizowanym oraz przygotowywanie zasadzek.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.