Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wypadek afgańskiego Mi-17

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 25 listopada 2015

Afgańscy ekstremiści zestrzelili śmigłowiec Mi-17 transportujący żołnierzy sił bezpieczeństwa.

Na pokładzie zestrzelonego wczoraj śmigłowca Mi-17 znajdowało się kilkunastu afgańskich żołnierzy. Ich los pozostaje nieznany / Zdjęcie: MO Afganistanu

Do zdarzenia doszło wczoraj w północnej prowincji Farjab. Mi-17, transportujący kilkunastu afgańskich żołnierzy, został ostrzelany z broni maszynowej, a następnie trafiony pociskiem rakietowym odpalonym przez bojówkarzy jednej z organizacji islamistycznych działających w regionie. Uszkodzony wiropłat spadł na ziemię na terenie powiatu Pashtun Kot.

Według lokalnych sił bezpieczeństwa wskutek wypadku życie straciły 3 osoby. Ci, którym udało się uratować z wraku Mi-17, w tym najprawdopodobniej 2 lotnicy, zostali pojmani przez napastników. Ich los pozostaje nieznany. Niewykluczone, że wojskowi będą przedmiotem negocjacji między ekstremistami a miejscowymi władzami, których celem będzie uwolnienie islamistów więzionych przez afgańską armię.

Od wielu miesięcy północne prowincje Afganistanu są polem zaciekłych walk sił bezpieczeństwa z ekstremistami. Lokalne organizacje islamistyczne urosły w siłę po tym, gdy z kraju wycofano większość zagranicznych kontyngentów wojskowych (Więcej Niemców w Afganistanie, 2015-11-13). Na miejscu pozostały jedynie skromne siły wielonarodowe, służące w ramach misji Resolute Support. Wojska te nie angażują się jednak bezpośrednio w działania zbrojne i koncentrują się na szkoleniu i doradzaniu Afgańczykom (Afgańczycy poddali się talibom, 2015-11-15; Brytyjczycy zostają w Afganistanie, 2015-10-27 ).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.