Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosną straty Afgańczyków

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 16 lipca 2015

Straty ponoszone przez afgańskie siły bezpieczeństwa w walce z islamistami są większe niż przed rokiem.

Afgańskie siły bezpieczeństwa tracą tygodniowo 200-300 żołnierzy, zabity lub rannych w walce z talibami i bojownikami innych organizacji islamistycznych. Rosnące lawinowo straty sił zbrojnych Afganistanu są wynikiem przejęcia przez nie pełnej odpowiedzialności za ochronę i stabilizację wewnętrzną kraju, po wycofaniu się zagranicznych kontyngentów wojskowych / Zdjęcie: Departament Obrony USA

Afgańskie siły bezpieczeństwa ponoszą ciężkie straty w walce z talibami i bojownikami innych organizacji islamistycznych. Departament Obrony USA poinformował, że liczba żołnierzy i policjantów, którzy zginęli lub odnieśli rany w na polu walki wzrosła o co najmniej 60% w porównaniu do ub.r (Kolejny atak w Afganistanie, 2015-06-30; Afgańczycy w odwrocie, 2015-06-23).

Rosnące lawinowo straty afgańskich sił bezpieczeństwa są następstwem przejęcia przez nie bezpośredniej odpowiedzialności za planowanie i wykonywanie misji bojowych na terenie kraju. Większość państw wycofała swoje kontyngenty wojskowe z Afganistanu wraz z końcem 2014, kiedy wygasł mandat wielonarodowej misji ISAF (Pora na Rumunię, 2014-07-01; Dania wyszła z Afganistanu, 2014-05-22).

NATO utrzymuje w Afganistanie ok. 13 tys. żołnierzy. Większość tych sił tworzą USA, które pozostawiły na miejscu 9800 wojskowych (USA nie wycofają wojsk z Afganistanu, 2015-03-26). Swoje kontyngenty wystawiły m.in. również Holandia, Niemcy, Polska, Turcja i Włochy (Holandia przedłuża misje zagraniczne, 2015-06-23; Niemiecki kontyngent w Afganistanie po 2014, 2014-11-19). Koalicjanci odpowiadają za szkolenie Afgańczyków i rozdzielanie sprzętu wojskowego, przekazywanego Kabulowi przez społeczność międzynarodową (Zgoda na Resolute Support, 2014-12-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.