Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Atak na bazę Bagram

Lotnictwo wojskowe, Wojska lądowe, Strategia i polityka, 11 września 2015

Grupa afgańskich talibów ostrzelała wczoraj bazę lotniczą Bagram, położoną ok. 50 km na północny wschód od Kabulu. Nie odnotowano ofiar wśród personelu wojskowego i osób cywilnych.

Afgańscy talibowie ostrzelali wczoraj bazę lotniczą Bagram, położoną na północnym wschodzie kraju. Na szczęście pociski, które spadły na teren lotniska nie uszkodziły zabudowań i nie doprowadziły do ofiar wśród personelu wojskowego / Zdjęcie: USAF

Wczoraj, ok. 21:00 czasu miejscowego grupa nieznanych sprawców odpaliła 4 pociski rakietowe w kierunku bazy lotniczej Bagram. Trzy z nich spadły na teren lotniska i pobliskie zabudowania. Napastnikom nie udało się uszkodzić obiektów wojskowych. Nie odnotowano też ofiar wśród personelu bazy i osób cywilnych.

Do organizacji wczorajszego ataku przyznało się jedno z lokalnych ugrupowań talibów. Co ciekawe, ministerstwo obrony Afganistanu nie potwierdziło oficjalnie tych doniesień. Rzecznik resortu przekazał jednak, że kilkuset afgańskich policjantów i żołnierzy wysłano w rejon bazy z zadaniem poszukiwania sprawców. Departament Obrony USA i Biały Dom nie skomentowały dotąd czwartkowego incydentu.

Liczba ataków islamistów na siły wielonarodowej koalicji w Afganistanie zmalała wraz z zakończeniem natowskiej misji ISAF. Talibowie skoncentrowali się za to na atakowaniu afgańskich sił zbrojnych, w tym patroli wojskowych i wysuniętych punktów obserwacyjnych, a także baz zlokalizowanych na terenie prowincji nieformalnie kontrolowanych przez ekstremistów (Talibowie pojmali ponad 100 afgańskich żołnierzy, 2015-07-27; Rosną straty Afgańczyków, 2015-07-16). Często też afgańscy żołnierze giną wskutek omyłkowego ostrzału dokonywanego przez zachodnich sojuszników (Żołnierze giną w amerykańskim nalocie, 2015-07-20).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra