Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Test Agni I

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 27 listopada 2015

U wybrzeży Indii przeprowadzono dziś test z użyciem pocisku balistycznego Agni I.

DRDO przeprowadziła dziś próbę z użyciem pocisku balistycznego Agni I. Wydarzenie było okazją do przeszkolenia żołnierzy odpowiedzialnych za obsługę uzbrojenia w warunkach rzeczywistego pola walki / Zdjęcie: DRDO

Na wyspie Abdul Kalam (dawniej Wheeler) u wybrzeży stanu Orissa przeprowadzono dziś kolejny test pocisku balistycznego Agni I. Próbę zorganizowali i nadzorowali przedstawiciele rządowej agencji ds. rozwoju technologii wojskowych (DRDO) i członkowie dowództwa indyjskich wojsk strategicznych, które odpowiadają za przechowywanie i eksploatację uzbrojenia.

Pocisk Agni I, wybrany losowo z zapasów magazynowych indyjskich sił zbrojnych, odpalono z kompleksu startowego nr 4 na wyspie Abdul Kalam o 10:02 czasu miejscowego. Rakieta przeleciała zakładaną i wcześniej zaprogramowaną trasę, a następnie wpadła do wód Zatoki Bengalskiej w pobliżu miejsca wyznaczonego przez specjalistów z DRDO (Próba Agni I, 2014-09-11).

Przebieg lotu pocisku śledzono za pomocą urządzeń telemetrycznych i optoelektronicznych, a także okrętów stacjonujących na Zatoce Bengalskiej. Dzisiejsza próba stanowiła element szkolenia żołnierzy odpowiadających za obsługę wyrzutni Agni I. Programy testowe rakiet rodziny Agni przebiegają o wiele pomyślniej niż m.in. testy zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Akash, opracowanych przez DRDO, a także ponad 200 lokalnych przedsiębiorstw (Akash przyjęty do służby, 2015-07-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.