Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Próba Agni I

Wojska lądowe, 11 września 2014

DRDO przeprowadziła kolejną próbę rakiety balistycznej Agni I.

Dzisiejsza próba stanowiła element szkolenia żołnierzy odpowiadających za obsługę wyrzutni Agni I. Programy testowe rakiet rodziny Agni przebiegają o wiele lepiej niż m.in. testy ogniowe zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Akash, opracowanych przez DRDO, a także ponad 200 lokalnych przedsiębiorstw / Zdjęcie: DRDO

Agni I odpalono z terenu poligonu rakietowego indyjskich sił zbrojnych na wyspie Wheeler u wybrzeży stanu Orrisa. Rakieta przeleciała zakładany dystans, po czym trafiła cel ustawiony na wodach Zatoki Bengalskiej. Według przedstawicieli nadzorującej wydarzenie rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO), udało się spełnić wszystkie założenia testowe.

Dzisiejsza próba była kolejną w br., sprawdzającą potencjał bojowy Agni I. Istotniejszą z punktu widzenia dalszego rozwoju pierwszej generacji rakiet Agni była jednak ta z wiosny – pierwsza, którą przeprowadzono po zmroku (Nocna próba Agni I znów przełożona, 2014-02-20). Agni I, podobnie jak pociski generacji II i III, zostały już wprowadzone do uzbrojenia indyjskich sił zbrojnych (Kolejny test Agni II, 2012-08-10, Test Agni III, 2010-02-07).

Większość prób rakietowych DRDO prowadzonych jest z kompleksów rakietowych w Chandipur i na wyspie Wheeler. Za kilka lat uruchomione zostaną nowe poligony, w tym na wchodzącej w skład archipelagu Andamanów i Nikobarów wyspie Rutland oraz w Nagayalanka, miejscowości położonej na terenie wschodniego stanu Andhra Pradesh (Nowe poligony rakietowe w Indiach, 2014-07-28), które odciążą obecnie eksploatowane lokalizacje. Ich budowa powinna ruszyć w 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra