Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próba Agni I

Wojska lądowe, 11 września 2014

DRDO przeprowadziła kolejną próbę rakiety balistycznej Agni I.

Dzisiejsza próba stanowiła element szkolenia żołnierzy odpowiadających za obsługę wyrzutni Agni I. Programy testowe rakiet rodziny Agni przebiegają o wiele lepiej niż m.in. testy ogniowe zestawów przeciwlotniczych / przeciwrakietowych Akash, opracowanych przez DRDO, a także ponad 200 lokalnych przedsiębiorstw / Zdjęcie: DRDO

Agni I odpalono z terenu poligonu rakietowego indyjskich sił zbrojnych na wyspie Wheeler u wybrzeży stanu Orrisa. Rakieta przeleciała zakładany dystans, po czym trafiła cel ustawiony na wodach Zatoki Bengalskiej. Według przedstawicieli nadzorującej wydarzenie rządowej agencji rozwoju technologii wojskowych (DRDO), udało się spełnić wszystkie założenia testowe.

Dzisiejsza próba była kolejną w br., sprawdzającą potencjał bojowy Agni I. Istotniejszą z punktu widzenia dalszego rozwoju pierwszej generacji rakiet Agni była jednak ta z wiosny – pierwsza, którą przeprowadzono po zmroku (Nocna próba Agni I znów przełożona, 2014-02-20). Agni I, podobnie jak pociski generacji II i III, zostały już wprowadzone do uzbrojenia indyjskich sił zbrojnych (Kolejny test Agni II, 2012-08-10, Test Agni III, 2010-02-07).

Większość prób rakietowych DRDO prowadzonych jest z kompleksów rakietowych w Chandipur i na wyspie Wheeler. Za kilka lat uruchomione zostaną nowe poligony, w tym na wchodzącej w skład archipelagu Andamanów i Nikobarów wyspie Rutland oraz w Nagayalanka, miejscowości położonej na terenie wschodniego stanu Andhra Pradesh (Nowe poligony rakietowe w Indiach, 2014-07-28), które odciążą obecnie eksploatowane lokalizacje. Ich budowa powinna ruszyć w 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.