Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wieloprowadnicowa Wierzba

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 06 grudnia 2015

Ukroboronoprom ujawnił nową samobieżną wyrzutnię 122-mm pocisków rakietowych na podwoziu samochodowym Wierzba.

Masa wyrzutni Wierba wynosi 20 t, pojazd porusza się z prędkością do 85 km/h / Zdjęcie: Ukroboronoprom

3 grudnia Ukroboronoprom ujawnił nową, wieloprowadnicową wyrzutnię 122-mm pocisków rakietowych Wierba (Wierzba). Została ona opracowana przez wchodzące w skład koncernu charkowskie Biuro Konstrukcyjne im. Morozowa (ChKBM). Wyrzutnia, określana mianem Grada nowej generacji ma ona zastąpić w uzbrojeniu Ukrainy radzieckie zestawy BM-21 z początku lat 1960. (Więcej irackiego uzbrojenia z Rosji, 2014-08-01; Modernizacja wenezuelskiej artylerii, 2012-05-28; Tornado-G zastępują Grady, 2011-12-18; Wzrost eksportu broni z Ukrainy, 2011-07-18). Według informacji producenta, wyrzutnia została już wdrożona do produkcji seryjnej, która może rozpocząć się po jej przyjęciu do uzbrojenia.

Wierba została osadzona na podwoziu samochodu ciężarowego KrAZ 6x6 z 5-osobową opancerzoną, czterodrzwiową kabiną. W środku znajduje się system kierowania ogniem, jak też mechanizm naprowadzania. Obsługa nie musi opuszczać kabiny ani podczas prowadzenia ognia, ani przeładowania. Wyrzutnia została bowiem wyposażona w mechanizm, pozwalający automatycznie uzupełnić pociski rakietowe z przewożonego zapasu.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.