Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej irackiego uzbrojenia z Rosji

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 01 sierpnia 2014

Według rosyjskich mediów, Irak miał zakupić w Rosji nowe uzbrojenie i wyposażenie wojskowe o wartości ponad 1 mld USD.

Dostawy zakupionego uzbrojenia już się rozpoczęły. Sprzęt jest wysyłany do Iraku na pokładzie samolotu transportowego An-124-100 / Zdjęcie: BMPD Livejournal

Według informacji gazety Wiedomosti, podczas niedawnej wizyty irackiej delegacji rządowej w Moskwie, zawarto porozumienie na zakup m.in. samobieżnych miotaczy ognia TOS-1A (Ćwiczenia TOS-1A, ale bez zamówień, 2012-04-10), a także wyrzutni rakietowych BM-21 Grad, 152-mm armatohaubic 2A65 Msta-B oraz moździerzy, 82-mm 2B14 i 120-mm 2B11. Część uzbrojenia, w tym TOS-1A, dotarła już do Iraku na pokładzie ciężkiego samolotu transportowego An-124-100.

Do Iraku dotarły już m.in. samobieżne miotacze ognia TOS-1A. Część zakupionego uzbrojenia pochodzi z zapasów magazynowych rosyjskich sił zbrojnych / Zdjęcie: MO Iraku

To kolejny w ostatnim czasie przypadek zakupu przez Irak rosyjskiego uzbrojenia. W przeszłości Irakijczycy nabyli m.in. śmigłowce szturmowe Mi-28NE i Mi-35M oraz samobieżne zestawy przeciwlotnicze Pancyr-S1 (Zamieszanie z irackimi śmigłowcami, 2014-06-13). Wiropłaty, z których część została już przekazana Bagdadowi, są używane w walce z bojówkami Państwa Islamskiego (dawnie Islamskiego Państwa w Iraku i Lewancie, ISIS).

Rosyjskie uzbrojenie uzupełnia braki w wyposażeniu irackich sił zbrojnych, które są wynikiem m.in. zbyt powolnych dostaw sprzętu zakupionego w USA, w tym samolotów wielozadaniowych F-16IQ (Pierwszy F-16IQ przekazany, 2014-06-06) oraz śmigłowców uderzeniowych AH-64E Apache Longbow (Pierwsza misja irackich Apache?, 2014-04-29) i przenoszonego przez nie uzbrojenia (Zielone światło dla irackich Hellfire, 2014-07-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.