Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Powstaje Saab Kockums

Przemysł zbrojeniowy, Marynarka wojenna, 22 lipca 2014

Saab poinformował o całkowitym przejęciu zakładów TKMS Kockums.

Przejęcie przez Saab zakładów dawnego Kockums AB pozwoli na poprawę wyników finansowych koncernu. W drugim kwartale br., szwedzki producent odnotował zysk netto na poziomie 232 mln SEK (104 mln zł) / Zdjęcie: Kockums AB

Szwedzki producent uzyskał już wszystkie wymagane zgody, w tym ze strony akcjonariuszy, na przejęcie lokalnych zakładów stoczniowych TKMS Kockums. Saab przejął je od niemieckiej grupy ThyssenKrupp za cenę 340 mln SEK (153,6 mln zł) (Wzrosły zyski Saaba, 2014-07-19). Rozmowy w tej sprawie prowadzono od kilku miesięcy (Kockums AB znów w szwedzkich rękach?, 2014-04-14).

Przejęte zakłady będą funkcjonowały pod nazwą Saab Kockums. Pod ich kontrolą znajdą się stocznie i biura w Karlskronie, Malmö i Muskö oraz blisko tysiąc pracowników. Choć producent zapowiada wyjście z własną ofertą rynkową za granicę – co było blokowane przez poprzedniego właściciela – w pierwszej kolejności skupi się na realizacji zobowiązań krajowych.

Saab Kockums będzie odpowiedzialny za realizację serii programów zakupowych rodzimych sił zbrojnych. Producent zaprojektuje m.in. nowe okręty podwodne oraz lekkie torpedy, a także zmodernizuje obecnie eksploatowane jednostki typu Gotland (Saab opracuje okręty podwodne, 2014-06-09, Saab opracuje nowe torpedy, 2014-07-02).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.