Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad 300 Piranii dla Danii

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 15 grudnia 2015

Duńskie ministerstwo obrony potwierdziło plan kupna ponad 300 nowych wozów bojowych.

Duńskie wojska lądowe nabędą co najmniej 309 wozów bojowych Piranha V 8x8 od General Dynamics / Zdjęcie: MO Danii

W najbliższych latach Hæren (królewskie wojska lądowe Danii) nabędą 309 nowych wozów bojowych Piranha V 8x8. Pojazdy zostaną kupione od General Dynamics European Land Systems (GD komentuje wynik duńskiego przetargu, 2015-05-08). Kopenhaga zapłaci za nie 4,5 mld DKK (2,6 mld zł).

Latem br. w Danii zakończono wielomiesięczny proces analizy i oceny ofert nadesłanych w przetargu na nowe wozy bojowe (Piranha V wygrywa w Danii, 2015-05-02). Kopenhaga ogłosiła wówczas wybór konstrukcji zaoferowanej przez GDELS, która miała przewyższyć m.in. kołowe Nexter VBCI 8x8 czy gąsienicowe BAE Systems CV90 Armadillo (Testy duńskich transporterów, 2013-05-02) pod względem wartości bojowych i własności trakcyjnych.

Nowe wozy bojowe zastąpią w jednostkach liniowych obecnie eksploatowane M113 G3/G4 DK. Pojazdy będą występować w odmianie kołowych transporterów opancerzonych, wozów dowodzenia, inżynieryjnych, zabezpieczenia technicznego i ewakuacji medycznej. Ostateczna wielkość zamówienia na Piranie V 8x8 może wzrosnąć do 450 wozów.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.