Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ostatnie Mi-171 dla Peru

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 25 stycznia 2016

Lotnictwo wojsk lądowych Peru odebrało ostatnią transzę rosyjskich śmigłowców transportowych Mi-171Sz-P.

W służbie znalazły się ostatnie z 24 śmigłowców transportowych Mi-171Sz-P zamówionych przez Peru pod koniec 2013 / Zdjęcie: MO Peru

Ostatnia transza 3 śmigłowców Mi-171Sz-P dotarła do Peru w pierwszej połowie stycznia na pokładzie wyczarterowanego samolotu transportowego An-124 Rusłan. Wiropłaty zostały już przetestowane i przyjęte do służby w Brigada de Aviación del Ejército de Peru (Brygadzie Lotnictwa Wojsk Lądowych Peru).

Pod koniec 2013 Lima zamówiła w Rosji 24 śmigłowce transportowe Mi-171Sz-P, płacąc za nie 528 mln USD (2,1 mld zł). Dostawy rozpoczęto rok później (Pierwsze Mi-171Sz-P dla Peru, 2014-12-02). Do końca 2015, mimo przejściowych trudności z realizacją płatności, Ejército de Peru odebrały 21 wiropłatów (Opóźnia się dostawa peruwiańskich Mi-171Sz-P, 2015-08-24; Kolejne Mi-171Sz-P trafiły do Peru, 2015-08-04).

Nowe śmigłowce będą wspierały jednostki Ejército del Perú w walce z grupami trudniącymi się przemytem narkotyków i uzbrojenia w dolinach rzek Apurímac, Ene i Montano, a także z rebeliantami z marksistowskiego ugrupowania Sendero Luminoso (Świetlisty Szlak). Wiropłaty mają też służyć do patrolowania Amazonii w ramach rządowego programu Sivan (Sistema de Vigilancia Amazónico y Nacional, Peruwiański program monitorowania Amazonii, 2015-01-21).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.