Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Londyn dalej będzie wspierał Peszmergów

Wojska lądowe, Strategia i polityka, 24 czerwca 2015

Wielka Brytania przekaże kurdyjskim Peszmergom kolejny transport wsparcia materiałowego.

Wielka Brytania przekaże Peszmergom kolejny transport sprzętu wojskowego, w tym środki medyczne. Wartość pomocy wyniesie ok. 600 tys. GBP / Zdjęcie: MO Wielkiej Brytanii

Minister obrony Wielkiej Brytanii, Michael Fallon, zapowiedział przekazanie kurdyjskim Peszmergom dodatkowego wsparcia materiałowego o wartości co najmniej 600 tys. GBP (3,5 mln zł). Brytyjczycy dostarczą Kurdom przede wszystkim środki medyczne, które pozwolą na opiekę nad żołnierzami rannymi w walkach z bojownikami Ad-Daula al-Islamijja.

Londyn przekazał w ostatnich miesiącach Irakijczykom co najmniej 50 t niebojowego sprzętu wojskowego, 40 12,7-mm wkm, ok. pół miliona sztuk amunicji i 1000 zestawów do wykrywania improwizowanych urządzeń wybuchowych. Uzbrojenie dostarczono oddziałom frontowym Peszmergów, walczących z islamistami na północnym wschodzie kraju. Ponadto, Brytyjczycy przetransportowali też 300 t uzbrojenia i wyposażenia wojskowego przekazanego przez inne państwa.

Brytyjska pomoc dla Irakijczyków nie ogranicza się jedynie do wsparcia materiałowego. Brytyjczycy organizują też programy szkoleniowe. Pierwsza grupa instruktorów wojskowych dotarła do Iraku w 2014. Żołnierzy rozmieszczono przede wszystkim na terenie Autonomii Kurdyjskiej. Londyn przeszkolił dotąd ok. 1000 kurdyjskich bojowników.

Podczas czerwcowego szczytu państw grupy G7 ogłoszono, że na Bliski Wschód trafi wkrótce kolejna grupa 125 brytyjskich instruktorów wojskowych (Pomoc szkoleniowa Londynu, 2015-06-08). Wielka Brytania jest też członkiem wielonarodowej koalicji państw bombardujących od lata 2014 pozycje islamistów w Iraku i Syrii (Tornado atakują PI, 2014-10-01, Brytyjczycy w koalicji przeciwko PI, 2014-09-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.