Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Loty zapoznawcze holenderskich F-35

Lotnictwo wojskowe, 23 lutego 2016

Za kilka miesięcy jeden z holenderskich F-35 pojawi się w bazach lotniczych w kraju w celu przeprowadzenia pomiarów emitowanego hałasu.

Wiosną jeden z holenderskich F-35A zostanie przebazowany do Holandii i użyty do pomiarów emitowanego hałasu / Zdjęcie: MO Holandii

Pod koniec maja lub na początku czerwca jeden z samolotów wielozadaniowych F-35A Lightning II ze składu Koninklijke Luchtmacht (KLu, wojsk lotniczych Holandii) zostanie przebazowany z USA do macierzystego kraju. Celem wizyty będzie wykonanie tzw. lotów zapoznawczych (Transatlantycki przelot F-35A, 2016-02-09).

Przedsięwzięcie zostanie zrealizowane na polecenie minister obrony Holandii pani Jeanine Hennis-Plasschaert, która zaleciła, w oparciu o raporty Narodowego Laboratorium Lotniczo-Kosmicznego i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego i Środowiska, zbadanie poziomu odczuwalnego hałasu, jaki emituje F-35A. W próbach weźmie też udział jeden z F-16 ze składu KLu. Badania mają polegać na wykonaniu startów i lądowań oraz lotów po kręgu w bazach lotniczych Leeuwarden i Volkel.

Przebazowanie F-35A do Europy zrealizowane zostanie z pomocą tankowca KDC-10. W marcu lub w kwietniu jeden z samolotów tego typu należący do KLu ma pojawić się w bazie Edwards, w celu przeprowadzenia prób tankowania F-35A.

Obecnie w Edwards trwają próby operacyjne holenderskich F-35A (Próby operacyjne holenderskich F-35, 2015-08-31). Dotychczas piloci KLu dokonali m. in. zrzutów bomb kierowanych GBU-12 Paveway i GBU-31 JDAM. Do 2018 przeprowadzone mają być próby użycia bomb GBU-39 SDB, kierowanych pocisków rakietowych powietrze-powietrze AIM-9X i AIM-120 oraz działka pokładowego (Próby działka F-35A, 2015-11-03).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.