Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

F-35A pobiera paliwo z KC-30A

Lotnictwo wojskowe, 29 września 2015

Australijczycy i Amerykanie przeprowadzili próby podawania paliwa z KC-30A dla F-35A.

F-35A pobiera paliwo z australijskiego wielozadaniowego transportowca-tankowca KC-30A / Zdjęcie: US Air Force

Na poligonie bazy lotniczej Edwards w Kalifornii przeprowadzono kolejne próby tankowania samolotu wielozadaniowego F-35A Lightning II. Tym razem pobierano naftę z wielozadaniowego transportowca-tankowca KC-30A, należącego do Royal Australian Air Force (królewskich wojsk lotniczych Australii). Niedawno wykonano analogiczne próby z udziałem włoskiego KC-767A (Tankowanie F-35, 2015-08-07).

W trakcie prób jeden z przedseryjnych F-35A (AF-04) pobierał paliwo za pomocą sztywnego przewodu podkadłubowego. Podczas 4-godzinnego lotu zrealizowano 59 kontaktów, w tym 5 mokrych, z przetoczeniem łącznie 19 595 kg paliwa.

Dowódca RAAF, marsz. lotnictwa Leo Davies stwierdził, że próby są kolejnym znaczącym krokiem w rozwijaniu zdolności KC-30A. Flota tankowców jest krytycznym elementem, zapewniającym dotarcie naszych samolotów, ludzi i sprzętu w dowolne miejsce na kuli ziemskiej – podkreślił marsz. Davies (Symulacja tankowania KC-30A, 2015-05-15).

Obecnie RAAF mają na stanie 5 KC-30A, które stacjonują w bazie Amberley. Jeden z samolotów tego typu wspiera lotnictwo sił sojuszniczych w akcjach przeciwko islamistom na terenie Syrii (Pierwsza misja bojowa RAAF nad Syrią, 2015-09-14). W 2018 Australijczycy odbiorą kolejne 2 KC-30A. Pod koniec tego samego roku do jednostek RAAF trafią pierwsze F-35A (JSM dla australijskich F-35, 2015-09-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.