Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Więcej amerykańskich baz na Filipinach

Strategia i polityka, 26 kwietnia 2015

USA zwróciły się do Filipin z prośbą o udostępnienie 8 baz wojskowych.

USA chcą rozmieścić żołnierzy i sprzęt wojskowy w 8 bazach na Filipinach, w tym opuszczonej w latach 1990. Clark Air Base (na zdjęciu) / Zdjęcie: USAF

Waszyngton chce rozmieścić jednostki wojskowe na terenie co najmniej 8 baz na Filipinach. Pod uwagę brane są 4 obiekty na wyspie Luzon oraz po 2 na Cebu i Palawan. Amerykanie chcą ponownie otworzyć m.in. Clark Air Base oraz US Naval Base Subic Bay, które były używane przez siły zbrojne USA podczas zimnej wojny.

USA zamierzają przebazować na Filipiny nieokreśloną liczbę żołnierzy US Navy oraz USAF. Filipińskie bazy wojskowe będą w mniejszym stopniu używane przez US Army. Głównym zadaniem amerykańskiego kontyngentu będzie ochrona interesów politycznych USA w regionie, w tym próba zahamowania ekspansji terytorialnej ChRL na wodach Morza Południowochińskiego (Chiński budżet bez tajemnic, 2015-03-05.

Władze USA i Filipin zawarły przed rokiem specjalne porozumienie o udostępnieniu filipińskich baz wojskowych amerykańskim siłom zbrojnym, Enhanced Defense Cooperation Agreement (Porozumienie w sprawie baz USA, 2014-04-28, Bliżej porozumienia o bazach na Filipinach, 2014-02-21). Dokument nie precyzował jednak, które obiekty zostaną przystosowane do przyjmowania żołnierzy USA. Szczegóły umowy miały zostać wynegocjowane w następnych miesiącach. Sąd Najwyższy Filipin musi też uznać zgodność umowy z konstytucją.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.