Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

HMS Illustrious wraca do domu

Marynarka wojenna, 08 stycznia 2014

Ostatni z brytyjskich lotniskowców typu Invincible, HMS Illustrious (R06), wejdzie do portu morskiego w Portsmouth w piątek. Przez ostatnie tygodnie okręt udzielał pomocy ofiarom tajfunu Haiyan, który spustoszył centralne Filipiny.

Decyzja o skierowaniu HMS Illustrious na Filipiny zastała załogę okrętu podczas 3-miesięcznych ćwiczeń morskich Cougar 13. Po przejściu przeglądu w Portsmouth, lotniskowiec zostanie ponownie skierowany na wody Morza Śródziemnego i Zatoki Perskiej / Zdjęcie: Royal Navy

HMS Illustrious brał udział w akcji pomocy na Filipinach od 25 listopada, zastępując niszczyciel Typu 45, HMS Daring (D32) (Daring w Zatoce Perskiej, 2012-01-12, HMS Daring gotowy do działań, 2009-07-24). Przez ostatnie tygodnie okręty Royal Navy dostarczyły Filipińczykom 300 t żywności oraz 15 650 l wody, docierając z pomocą do 50 tys. osób. Wartość przekazanego Manili wsparcia to 60 mln GBP (ok. 302 mln PLN).

Misja pomocy na Filipinach była najprawdopodobniej jedną z ostatnich, w które zaangażował się 32-letni okręt. Zgodnie z planami Royal Navy, w br. powinien on zostać wycofany z linii. Jego dalszy los nie jest na razie znany. Londyn zapowiedział już jednak, że nie spotka go to samo, co pozostałe 2 lotniskowce typu Invincible, HMS Invincible (R05) i HMS Ark Royal (R07), które zostały ostatecznie sprzedane na złom tureckiemu przedsiębiorstwu stoczniowemu Leyal Ship Recycling Ltd. (Ostatnia prosta HMS Ark Royal, 2013-05-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.