Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

ILA 2016: Nowy system OP MBDA i Rheinmetalla

Wojska lądowe, 03 czerwca 2016

Na wystawie ILA MBDA Deutschland, wspólnie z Rheinmetallem, prezentują nowy system obrony powietrznej bliskiego i bardzo bliskiego zasięgu.

Nowy system OP proponowany jest m. in. jako następca niemieckiego leFlaSys / Zdjęcie: Bartosz Głowacki

Nowy system zapewnia skuteczną obronę mobilną i jest zdolny do natychmiastowego działania. Może być też zintegrowany z architekturą taktisches Luftverteidigungssystem (TLVS, niemieckiego zintegrowanego sytemu taktycznej OP), jako kolejny element.

W ramach opracowanego rozwiązania MBDA i Rheinmetall proponują zintegrowanie istniejących, gotowych do produkcji seryjnej urządzeń i elementów, takich jak pocisk kierowany MBDA Mistral (Ostatnie próby Simbad-RC, 2016-03-18), z wieżą MPCS Rheinmetalla. System w tej konfiguracji postrzegany jest jako następca Leichte Flugabwehr System (leFlaSys, lekkiego systemu OP/Stinger). Wiele  elementów, które mogą wchodzić w skład nowego systemu, jest już dostępnych na rynku, sprawdzonych w eksploatacji i podczas misji przez siły zbrojne różnych państw, co znacznie zmniejsza ryzyko jego wdrożenia i koszty rozwoju.

Poszczególne elementy nowego systemu zapewniają zdolności do rozpoznania, dowodzenia i kierowania oraz przeciwdziałania obecnym i przyszłym zagrożeniom na bliskim i bardzo bliskim dystansie. Dzięki modułowemu podejściu, mogą być one montowane na różnych pojazdach (np. transporterze opancerzonym Boxer, Holandia odebrała Boxera cargo, 2016-03-24). Mała masa systemu pozwala na zabranie dużej liczby pocisków.

Nowy system przeznaczony jest do rozpoznania i zwalczania istniejących zagrożeń w postaci małych i bardzo małych celów (bezzałogowe statki latające, czy cele o małej skutecznej powierzchni rozproszenia fal radiolokacyjnych).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.